Quantcast
Channel: Paranormal.lt
Viewing all 10239 articles
Browse latest View live

Kelpis - vandens arklys

$
0
0

Škotai tiki, kad jų kalnuose, miškuose ir ežeruose gyvena paslaptingos būtybės, kurių dauguma yra priešiškai nusiteikusios žmonių atžvilgiu. Viena iš tokių būtybių - vandens dvasia kelpis, kuris dažniausiai įgyja ponio pavidalą. tai yra nepakeičiamas škotų folkloro personažas.

kelpis, ponis, būtybės, mistinės būtybės

Išsitempiantis ponis

Septyni vaikai - trys berniukai ir keturios mergaitės - nubėgo prie ežero kranto, nors tėvai buvo kuo griežčiausiai prisakę nesiartinti prie vandens. Jie linksmai žaidė, klegėjo, statė smėlio pilis. Staiga prie jų pribėgo simpatiškas ponis. Jis gracingai laigė aplinkui, kinkavo galva ir visa savo išvaizda rodė, kad būtų nieko prieš, jeigu vaikai ant jo pajodinėtų. Jo didelės mėlynos akys žiūrėjo labai įdėmiai, tarsi hipnotizuodamos. Ir štai viena mergaitė priėjo prie ponio, šis pritūpė, kad ji galėtų lengviau užlipti jam ant nugaros. Paskui mergaitę patraukė dar penki vaikai ir vienas po kito atsisėdo ant ponio. (paranormal.lt)

Vienas berniukas tuo metu buvo truputį nubėgęs šonan už akmens atlikti gamtinius reikalus. Kai jis pažvelgė iš už akmens, pamatė, kaip draugai sėda ant ponio, o jo kūnas nenatūraliai išsitempia, kad visiems pakaktų vietos. Berniukas suprato, kad vyksta kažkas negero ir strimgalviais pasileido bėgti į kaimą.

Tuo metu ponio išvaizda kardinaliai pasikeitė: iš burnos išlindo didelės iltys, akys pasidarė raudonos, iš kaktos išaugo du lenkti ragai, o iš kūno - dvi didelės rankos, besibaigiančios pirštais su dideliais nagais. Pabaisa siaubingai suriaumojo ir ėmė vytis berniuką. O vaikai, spiegdami iš visos gerklės, pabandė nušokti žemėn, tačiau veltui - jie buvo tarsi priklijuoti prie monstro odos.

Berniukas bėgo iš visų jėgų, tačiau monstras nenumaldomai artėjo. Ir štai berniuko kelyje atsidūrė šventasis ąžuolas. Berniukas iš paskutinių jėgų užsiropštė į medį, prie kamieno išsišakojimo, kur augo amalas (yra žinoma, kad šis augalas yra geriausia priemonė apsisaugoti nuo visokių nelabųjų jėgų).

Pabaisa, supratusi, kad šis grobis nuo jos išsisuko, piktai suurzgė ir nuskubėjo atgal prie ežero. Ji šoko į vandenį ir jame dingo kartu su šešiais vaikais, prikibusiais prie nugaros. Daugiau vaikų niekas nematė.

Kaip atpažinti kelpį

Visi požymiai rodo, kad tai tikrai buvo kelpis. Būtent jis, priimdamas arklio išvaizdą, vilioja prie savęs neatsargius keliautojus, kurie netinkamą valandą atsiduria ant upės ar ežero kranto. Tačiau pakanka tik susigundyti ir ant jo atsisėsti, kelpis iš karto šoka į vandenį. Raitelio kūnas mirtinai prikimba prie kelpio nugaros ir šonų, o rankos - prie karčių. O kas toliau? Pačiu geriausiu atveju, kai kelpis yra sotus ar geros nuotaikos, nelaimingasis raitelis atsipirks išgąsčiu, sušlaps iki paskutinio siūlo ir prigers vandens. Tačiau dažniausiai vandens arklys savo grobį sudrasko į gabalus ir suėda su visais kaulais ir vidaus organais, neliesdamas tik kepenų (nežinia kodėl, tačiau kepenys jam nepatinka).

kelpis, ponis, būtybės, mistinės būtybės

Vis tik atidus ir atsargus žmogus gali išvengti šio nelaimės. Kaip atpažinti kelpį? Gerai įsižiūrėjus matosi, kad jo drėgnas kailis blizga ir šviečia, o karčiuose įsipynė vandens augalai ir įvairios kriauklelės. Jeigu pakrantės smėlyje matomi tokio arklio palikti pėdsakai, iš karto viskas tampa aišku: kelpio kanopos yra tarsi apsuktos užpakaliu į priekį. Ir jo kūnas iš tiesų gali išsitempti, kiek tik nori.

Tačiau klastinga būtybė gali pasirodyti ir būdama kitokios išvaizdos. Pavyzdžiui, kelpis gali apsimesti gražia mergina, apsirengusia žalia suknele, ir įvilioti karštakošį jaunuolį į vandens stichiją. Būna taip, kad kelpis pasiverčia simpatišku jaunuoliu ir vilioja patiklias merginas. Tačiau pabaiga vienoda - pabaisos skrandyje.

Tačiau ir šiuo atveju kelpį nesunku atpažinti. Jo plaukai būna šlapi, o juose, kaip ir arklio karčiuose, matosi vandens augalų ir kriauklelių. Atidžiai įsižiūrėjus į žalią rūbą galima pamatyti, kad jis yra išvirkščias. Kodėl taip yra, niekas negali to protingai paaiškinti. Matyt, tokia yra kelpių „mada“.

Kaip jį galima sugauti?

Atsirasdavo narsuolių, kuriems ne tik pavykdavo pagauti šią piktą ir pavojingą būtybę, tačiau ir priversti ją dirbti. Susitvarkyti su kelpiu galima, turint užkalbėtas kamanas ir žinant reikiamą užkeikimą. Kai pasirodo kelpis arklio pavidalu, jį reikia prisivilioti avižomis, o po to užmesti kamanas ant to visiškai nesitikinčio monstro, tuo pačiu metu ištariant užkeikimą. Po to kelpis tampa bejėgis ir visiškai paklūsta jį pagavusio žmogaus valiai.

Skotų padavime pasakojama, kad XVII amžiuje narsus baronas Gremas sugebėjo sugauti kelpį ir privertė jį tampyti akmenis Morfio pilies statybai. Didikas taip negailestingai išnaudojo sugautą monstrą, kad iš šio liko vien tik kaulai ir oda. Tačiau vieną vakarą į arklidę, kurioje baronas laikė kelpį, užėjo tarnaitė.

Pamačius vargšą iškankintą arklį jos širdis prisipildė

gailesčio. Ji nusprendė pašerti nelaimingąjį gyvūną ir, užmiršusi griežčiausią šeimininko įsakymą nesiliesti prie arklio, nuėmė nuo jo kamanas. Pajutęs laisvę kelpis griausmingai nusikvatojo ir metėsi šalin, be jokio vargo pereidamas kiaurai arklidės sieną. Atsisveikinimui jis suriko: „Šonai skauda, nugara skauda, prisitampiau akmenų Morfio piliai! Nebus ramybės baronui Gremui, kol kelpis gyvas!“

kelpis, ponis, būtybės, mistinės būtybės

Vandens dvasios prakeiksmas išsipildė. Nuo to laiko baroną ir jo palikuonis ėmė persekioti nesėkmės. Jie palaipsniui neteko visų turtų, o po to ir visiškai nuskurdo. Pilis sugriuvo, o giminė nutrūko XVIII amžiaus viduryje.

Žinantys žmonės kalba, kad geriausia kelpį gaudyti žiemą per didelį šaltį. Jį reikia išvilioti iš eketės ir po to ant jo užmesti kamanas. Yra tikimybė, kad eketė užšals, todėl kelpis negalės grįžti į vandenį ir jam teks tarnauti naujajam šeimininkui bent jau iki pavasario. Tačiau reikia atsiminti, kad bet kokie kerai anksčiau ar vėliau baigiasi, o išsivadavęs kelpis yra šimtą kartų pavojingesnis, todėl jis būtinai atkeršys savo skriaudikui.

Jūrų giminaičiai

Kelpis gyvena upėse ir ežeruose, t. y. gėlame vandenyje. Tačiau jis turi giminaičių jūroje, kurie yra dar piktesni ir pavojingesni. Škotijoje gyvenantis kelpio giminaitis vadinamas ech-ušge. Jo elgsena tokia pat, kaip ir kelpio. Jis
taip pat mėgsta pasiversti gražiu žirgu, o jeigu kas nors susivilios ir atsisės ant jo, finalas yra aiškus -iš žmogaus liks vien tik kepenys. Kartais ech-ušge pasirodo paukščio pavidalu. Tačiau jam nesvetima niekas, kas žmoniška - tai reiškia, kad jis gali pasirodyti kaip simpatiška mergina ar žavus jaunuolis. Kartais virš jūros pasigirsta siaubingas, kraują stingdantis ech-ušge kaukimas. Prie jūros gyvenantys žmonės žino, jog tai yra artėjančios audros požymis.

Kitoje pusėje sąsiaurio gyvenantys airiai taip pat turi kelpio giminaitį - agiškį. Kalbama, kad senovėje agiškių gyveno labai daug. Jie lapkričio mėnesį susiburdavo į dideles kaimenes ir šuoliuodavo laukais. Jeigu kurį nors pavykdavo sugauti, pažaboti ir pabalnoti, jis tapdavo geriausiu žirgu. Tačiau joti juo buvo galima tik toli nuo jūros. Vos pamatę gimtąją stichiją agiškiai puldavo į sūrų vandenį kartu su raiteliu ir tenai jį suėsdavo.

Nesė - irgi kelpis?

Visi žino apie garsiąją Loch Neso ežero pabaisą, nors ją matė labai mažai žmonių. Škotijos magai mano, kad Nesė - tai kuo tikriausias kelpis. Jeigu jie yra teisūs, tai paaiškinama, kodėl negalima sugauti Loch Neso ežero „dinozauro“. Kodėl vandens dvasia kartais negali paišdykauti ir neapsukti protą sensacijų trokštantiems žmonėms? Beje, vietiniai gyventojai neblogai užsidirba iš turistų, atvykusių nors akies krašteliu pamatyti garsiąją būtybę. Tik ar pačiam kelpiui iš to yra kokia nauda?


Anė Boni - moteris pirate

$
0
0

Kalbant apie karingas moteris negalima nepaminėti piratų "profesijos" atstovių. Yra žinomos kelios meterys, kurios sėkmingai vertėsi piratavimu. Viena jų buvo Anė Boni (Anne Bonny)...

Advokato dukra

Anė Kormak (tokia buvo jos mergautinė pavardė) gimė 1700 metų kovo 8 dieną mažame miestelyje netoli Korko Airijoje. Jos tėvas Viljamas Kormakas buvo advokatas. Kai mergaitei suėjo penkeri metai, šeima persikėlė gyventi už Atlanto, o tiksliau - į Pietų Karoliną. (paranormal.lt).

Iš pradžių naujoje vietoje šeimos galva pragyvenimui užsidirbo, dirbdamas advokatu. Tačiau netrukus Kormakas užsiėmė prekyba. Šis verslas jam taip sekėsi, kad galėjo nusipirkti gana didelę plantaciją. Tad Anės vaikystė ir paauglystė praėjo be nepriteklių.

Tačiau auganti mergaitė jau tada parodė savo narsą ir nepažabojamą charakterį. Buvo pasakojama, kad vieną dieną, dirbdama tėvo ūkyje, ji taip supyko ant vienos tarnaitės, kad ją nudūrė vienu virtuvinio peilio dūriu. Arba dar viena istorija: vienas jaunuolis išdrįso apsikabinti Anę prieš jos valią ir už tai buvo taip smarkiai sukandžiotas, kad gydyti žaizdas teko labai ilgai.

Anė buvo laikoma gera partija, tėvas jai ieškojo tinkamo jaunikio. Tačiau mergina įsimylėjo Džeimsą Bonį - paprastą jūreivį, kurio kišenėse švilpavo vėjai. Tai nė trupučio neglumino užsispyrusios merginos, ir ji ištekėjo už vargšo jūreivio.

Savaime suprantama, kad tėvas dėl tokio dukros poelgio labai stipriai užsirūstino. Slėpdamiesi nuo tėvo įniršio jaunavedžiai sėdo į laivą, plaukiantį į Naujojo Providenso salą. Ten jaunavedžių aistrai netrukus išblėso. Anė metė savo vyrą ir susidėjo su turtingu plantatoriumi Čaildu Bajardu. Tačiau šis jai irgi greitai nusibodo. 1719 metų gegužės mėnesį Anė vienoje tavernoje susipažino su piratu Džonu Rekhemu. Merginą tiesiog sužavėjo šis „sėkmės džentelmenas“. Ir taip sužavėjo, jog ji persirengė vyriškais rūbais ir leidosi kartu su Rekhemu, kuris pasiėmė ją į savo piratų laivą. Taip Anė Boni pati tapo pirate...

Kurį laiką paplėšikavus Atlanto vandenyne, Anė savo meilužiui pareiškė, kad laukiasi. Rekhemas ją išlaipino Kuboje ir liepė keliems savo parankiniams prižiūrėti nėščią merginą. Pagaliau Anė pagimdė. Tačiau „jūrų nuotykiai“ ir palaidas gyvenimo būdas nepraėjo be pasekmių: kūdikis mirė, praėjus kelioms valandoms po gimdymo.

anė boni, piratavimo istorija, piratai

Pažeminimas ir Įžeidimas

Atsigavusi po nesėkmingo gimdymo Anė Boni vėl išplaukė į jūrą kartu su Rekhemu. Netrukus buvo paskelbtas karaliaus įsakymas, kuriame jis žadėjo pasigailėti tuos piratus, kurie nutrauks plėšikavimą. Rekhemas pakluso įsakymui ir nutraukė pirato veiklą. Jeigu pasakyti tiksliau, tai jis tapo kaperiu. Tiems, kas nežino, paaiškinsime, kad kaperį galima vadinti „valstybiniu piratu“. Jis oficialiai tarnauja valstybei, plėšia priešiškos valstybės laivus, didžiąją grobio dalį atiduodamas į iždą.

Tai ir yra pagrindinis skirtumas tarp kaperio ir pirato. Piratas plėšia visus iš eilės be jokių leidimų. Ir grobiu piratas su niekuo nesidalina, tik su savo kompanionais. Jokių dalybų su valstybės tarnautojais.

Štai tokiu kaperiu nusprendė tapti ir Rekhemas. Tačiau bandymas buvo nesėkmingas. Rekhemas pradėjo tarnauti Anglijos gubernatoriui Rodžersui, kad galėtų jūroje plėšti ispanų laivus. Tačiau gubernatorius buvo labai nepatiklus žmogus. Jis įtarė, kad Anė ir Rekhemas nori jį apgauti. Jie nori gauti laivą iš valstybės, o po to spjauti į „kaperio patentą“ ir vėl grįžti prie plėšikavimo jūroje. Kaip „profilaktinę bausmę“ jis privertė Rekhemą išplakti savo mylimąją. Piratas buvo priverstas paklusti.

Pažeminti ir įžeisti Anė Boni ir Džonas Rekhemas nusprendė atkeršyti. Dabar jie iš tiesų parengė suokalbį ir jį įvykdė: užgrobė gubernatoriaus laivą ir jame iškėlė juodą vėliavą, taip parodydami kad trumpas kaperiavimo laikotarpis jų gyvenime pasibaigė. Jie vėl tapo „narsiais šauniais piratais“. Porelė vėl ėmėsi seno amato.

Netrukus nutiko visiškai romantiška istorija. Rekhemo laivą atakavo kitas piratų laivas. Įvyko nedidelis sąmyšis, tačiau netrukus abiejų laivų piratai sugebėjo tarpusavyje taikiai susitarti. Dar daugiau - jie nusprendė kartu plėšikauti.

Naujojo sąjungininko laive taip pat buvo moteris - garsi pirate Merė Rid. Ji irgi buvo persirengusi vyru. Ji buvo taip puikiai užsimaskavusi, jog nė vienas piratas net neįtarė, kad jų šaunusis kolega iš tiesų yra moteris!

Anė Boni taip pat nepastebėjo apgaulės. Ji netgi įsimylėjo šį simpatišką jaunikaitį iš kito piratų laivo ir ėmė siųsti jam nedviprasmiškas užuominas.

Merei Rid teko atskleisti savo paslaptį. Ji Anei papasakojo, kad taip pat yra moteris, todėl negali atsakyti į jos meilę. Abi moterys smagiai pasijuokė iš linksmos situacijos ir netrukus labai susidraugavo.

Stebuklingas išsigelbėjimas

Tarp dviejų moterų užsimezgusi draugystė tapo kapitono Rekhemo pavydo priežastimi. Jis ėmė įtarinėti, kad jo mylimoji Anė Boni užmezgė santykius su jaunu vaikinu (kuriuo iš tikrųjų buvo persirengusi Merė Rid). Girtas piratas pagrasino perrėžti gerklę naujajam Anės mylimajam. Šiai teko atskleisti Merės Rid paslaptį, kad būtų išvengta pavojingų situacijų, tačiau ji privertė Rekhemą prisiekti, kad jis viską išlaikys paslaptyje. Tik po to pavydusis piratas aprimo...

Anė Boni savo mylimąjį lydėjo visuose piratų žygiuose, šalia jo kovėsi visuose mūšiuose. Mergina visiems parodė, kad savo narsa ir sugebėjimu kautis ji nenusileidžia nė vienam vyrui.

1720 metų spalio mėnesį Anę Boni, Džoną Rekhemą ir Merę Rid suėmė kapitono Džonatano Barneto kariai, veikę Jamaikos gubernatoriaus įsakymu. Teismas buvo trumpas ir negailestingas. Visiems trims buvo paskelbtas nuosprendis -mirties bausmė pakariant.

Rekhemui prieš mirtį buvo suteikta malonė pasimatyti su Ane Boni, tačiau vietoje paguodos ši meilužiui išreiškė panieką: „Jeigu būtum kovojęs kaip vyras, tai tave nepakartų, kaip šunį!“ Rekhemui nuosprendis buvo įvykdytas. Tačiau moterims nuosprendis buvo sušvelnintas -mirties bausmė pakeista įkalinimu iki gyvos galvos. Merė Rid netrukus susirgo karštine ir mirė kameroje.

O štai apie tolimesnę Anės Boni likimą oficialiuose dokumentuose nebėra jokių įrašų. Yra keletas prielaidų dėl jos tolimesnio likimo. Pagal vieną versiją jai pavyko pabėgti iš kalėjimo, po to ji vėl susidėjo su piratais ir viename mūšyje žuvo. Kita versija skelbia, kad ją išpirko turtinga šeima. „Jos tėvui pavyko pasiekti, kad Anė Boni būtų išlaisvinta iš kalėjimo ir sugrąžinta atgal į Čarlstoną, kur pagimdė antrąjį Rekhemo vaiką. 1721 metų gruodžio 21 dieną ji ištekėjo už Džozefo Berlio, su kuriuo susilaukė dešimt vaikų. Ji mirė 1782 metų balandžio 22 dieną Pietų Karolinoje, būdama gerbiama moterimi. Ji buvo palaidota balandžio 24 dieną Jorko grafystės kapinėse Virdžinijoje“ - taip teigiama Oksfordo biografiniame žodyne.

Ar tai yra tiesa, šiuo metu atsakyti negalima. Pernelyg mažai faktų ir pernelyg daug prielaidų. Žinoma, piratų romantikos mėgėjams sunku susitaikyti su mintimi, jog narsioji pirate Anė Boni supuvo gyva kažkokiame kolonijiniame kalėjime. Versija apie stebuklingą Anės Boni išgelbėjimą yra kur kas romantiškesnė...

Nesvarbu, kaip savo dienas užbaigė šį narsi pirate, tačiau atmintis apie ją išliko labai ilgam. Apie Anę Boni rašė garsusis rašytojas Danielius Defo ir dar keletas ne tokių garsių autorių.

Narsiosios Anės įvaizdis panaudotas ne viename filme ir seriale, pasakojančiuose apie piratavimo istoriją. Būdama gyva Anė, tikriausiai, net negalėjo įsivaizduoti, kad taip išgarsės. Ji paprasčiausiai gyveno taip, kaip mokėjo.

O gyventi mokėjo tik ryškiai ir rizikingai. Pasirodo, šis „ryškumas“ ir tapo geriausia garantija, kad atmintis apie ją palikuonių galvose išliks amžinai.

Sultys - onkoprotektorius su violetiniais kopūstais ir burokėliais

$
0
0

Yra daug būdų apsisaugoti nuo vėžio, įskaitant, laikantis dietos. Pavyzdžiui, sultys su šviežiais vaisiais ir daržovėmis, kurios paprastai vadinama žaliomis sultimis.

Tai natūralių sulčių pavyzdys. Gaminamas tik iš 3 ingredientų, tai vienas iš paprasčiausių natūralių vėžio gydymo būdų. Šias sultis daro ypatingas, jos turi didelį potencialą. (paranormal.lt).

Burokėlių sultys arba burokėlis – atstato kepenis ir apsaugo nuo senėjimo. Burokėliai naudojami, kaip vaistas turint problemų su krauju, ypač gydant anemiją.

violetiniai kopūstai, vėžys, onkologija, apelsinai, raudoni kopūstai

Burokėliai sėkmingai reguliuoja kraujo spaudimą ir yra antipiretiniai. Burokėlių sėklos daugiausia naudojami gydant lytinių organų vėžį.

Sultys su violetiniais kopūstais ir burokėliais

Reikalingi ingredientai:

  • ¼ raudono kopūsto arba violetinio;
  • 3 puodeliai šviežių burokėlių sulčių;
  • Sultys iš 6 apelsinų.

Supjaustykite kopūstą, išspauskite apelsinų sultis ir pridėti burokėlių sultis. Sumaišykite viską galingu maišytuvu. Gerkite šį gėrimą, norėdami kovoti su vėžiu ant tuščio skrandžio per dieną.

violetiniai kopūstai, vėžys, onkologija, apelsinai, raudoni kopūstai

Atlikite šią procedūrą kartą per mėnesį.

Violetinio kopūsto ir apelsinų prevencinis poveikis siejamas su daugybe juose esančiais antioksidantais. Ypač veiksmingas apelsinų sulčių, burokėlių ir kopūstų derinys.

Tačiau šios sultys nėra panacėja. Svarbu atidžiai sekti savo dietą. Šių produktų nauda yra ypač didelė. Ir svarbiausia, jie puikiai suderinami.

Be to, citrusiniai vaisiai yra garsūs dėl savo didelio vitamino C kiekio. Svarbiausia yra laikytis dozės.

Juodkotė ugniabudė – mineralų ir vitaminų šaltinis

$
0
0

Vieni grybautojai juos vadina žieminiais kelmučiais, kiti naudoja juodkotės ugniabudės pavadinimą, treti juos pravardžiuoja flamulinomis ar enoki grybais. Grybautojai giriasi, jog vos tik oras atšyla iki kelių laipsnių, miške ant pūvančių kelmų, išvirtusių gluosnių jau galima ieškoti šių grybų. Esą tai tikra panacėja. Jei grybai nėra pašalę, suvytę ir seni, juos iš tiesų galima valgyti.

Juodkotės ugniabudės, arba žieminiai kelmučiai, pas mus puikiai auga ir žiemą.

Beje, juodkočių ugniabudžių jau galima rasti prekybos centruose. Jie vadinami enoki grybais ir yra auginami dirbtiniu būdu, todėl dažniausiai yra baltos spalvos. Grybai primena makaronus, yra ilgais kotais ir mikroskopine galvute.

Juodkotės ugniabudės, pasak natūralios sveikatos šalininkų, turi daugybę naudingų savybių: stiprina imuninę sistemą, padeda esant kepenų ir skrandžio ligoms, kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje, užkerta kelią žarnyno problemoms. Taip pat reguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje, gydo padidėjusį kraujospūdį, netgi stabdo senėjimo procesus. Reguliarus šių grybų vartojimas prisideda prie biologinio kūno aktyvumo, pagerina medžiagų apykaitos procesus, kurie stimuliuoja maisto medžiagų įsisavinimą.

Šiuose grybuose galima rasti ir daugybę vitaminų, mineralinių bei maistinių medžiagų.

Nemažai vitaminų B3, B5, B1, B2, randama fosforo, geležies ir vario, daug aminorūgščių: triptofano, treonino, izoleucino, leucino, lizino.

Juodkotės ugniabudės turi linoleno rūgšties, geriau žinomos kaip omega-3 riebalų rūgštis. Įrodyta, kad šie grybai turi dvigubai daugiau skaidulų nei išgirtieji kopūstai.

Naminis sirupas nuo per didelio spaudimo

$
0
0

Hipertenzija, arba padidėjęs kraujo spaudimas, ir per didelis cholesterolio kiekis – tai dažniausios širdies ir kraujagyslių sistemos problemos. Labai dažnai hipertenzija dar vadinama nebyliąja žudike.

Nepakankama padidėjusio kraujo spaudimo kontrolė – pagrindinė mirtingumo priežastis.

Liaudies medicinos žinovai siūlo paprastą ir visiems prieinamą priemonę kovoti su padidėjusiu arteriniu spaudimu.

Natūraliam vaistui paruošti reikės:

10 skiltelių šviežių česnakų (juos susmulkinkite iki pastos);

50 ml obuolių acto; stiklinės natūralaus medaus;

3 šaukštų citrinų sulčių; šaukštelio tarkuoto imbiero;

100 gramų razinų;

100 gramų graikinių riešutų (juos susmulkinkite kartu su razinomis smulkintuve).

Sudėkite visas sudedamąsias dalis į dubenį ir tiesiog gerai išmaišykite. Laikykite mišinį uždarame stikliniame inde, šaldytuve.

Rekomenduojama vartoti po vieną šaukštelį prieš pusryčius ir prieš vakarienę.

Kaukės slenkantiems plaukams

$
0
0

Kol per dieną iškrenta apie 60–100 plaukų, jaudintis nereikia (tiesa, kai kurie šaltiniai nurodo, kad šis skaičius turėtų būti perpus mažesnis). Kyla klausimas: o kaip suskaičiuoti, jeigu jie krenta nuolat? Tikslumo čia nereikia: užteks atkreipti dėmesį bent į tuos plaukus, kurie lieka šukose.

Apžiūrėk plauko pagrindą. Ar matai tamsų maišelį? Jeigu ne, vadinasi, viskas gerai. Jeigu tokį pastebi, tris paras neplauk galvos, o tada patempk tuos plaukus, kurie auga ant viršugalvio. Jeigu saujoje lieka daugiau nei penki plaukai, o pakartojus veiksmą rezultatai analogiški, imkis priemonių.

Iš pradžių reikėtų išsiaiškinti plaukų slinkimo priežastį. Dažniausiai moterims jie krenta dėl geležies trūkumo (tai susiję su kraujavimu menstruacijų laikotarpiu), įvairių ligų, stresų, kai kurių vaistų, hormonų disbalanso, papildų ir t. t. Pasistenk ją pašalinti.

Antras žingsnis – sumažinti iki minimumo visų įmanomų plaukus traumuojančių veiksnių įtaką. Gal plaukai kenčia dėl dažų poveikio arba labai išreklamuotų plaukų priežiūros priemonių, šukuosenų ir panašiai? O gal per daug juos suverži?

Trečias žingsnis – plaukų stiprinimas. Siūlome tau keletą veiksmingų liaudiškų receptų. Kai kurios iš šių kaukių daromos dešimtmečius ir net šimtmečius, tad tau belieka išsirinkti labiausiai tinkančią ir patinkančią.

Pagrindinės taisyklės: kaukė kruopščiai ir atsargiai įtrinama į švarių, išplautų plaukų šaknis, tada galva apvyniojama polieteleno plėvele ir šiltu frotiniu rankšluosčiu (arba galima užsidėti seną žieminę kepurę). Ji laikoma valandą arba dvi (jeigu nenurodoma kitaip; laikas skirsis priklausomai nuo kaukės), nuplaunama šiltu vandeniu. Daryti ją reikia kartą ar du per savaitę, visas kursas – nuo mėnesio iki trijų.

Kaukės slenkantiems plaukams

Žolelių kaukė. Reikia: po 20 g apynių spurgų ir medetkų žiedų,susmulkintų ajerų ir varnalėšų šaknų. Užpilk mišinį litru verdančio vandens, palaikyk dvi valandas ir nukošk. Skysčiu galima suvilgyti plaukus nakčiai, o pati žolelių kaukė laikoma 20 minučių. Labai gerai padeda tada, kai plaukai dar tik pradeda slinkti.

Kiaulpienių kaukė. Sutrink kiaulpienių, šermukšnių ir mėtų lapus, palaikyk šią kaukę ant švariai išplautų plaukų.

Bulvių kaukė. Nuskusk didelę bulvę ir smulkiai ją sutarkuok. Išspausk sultis. Į išspaudas dedama po du šaukštus medaus ir alavijų sulčių, masė įtrinama į galvos odą.

Avokadų kaukė lūžinėjantiems plaukams. Sutrink avokado minkštimą ir ištepk juo plaukų šaknis. Jeigu jie labai sausi, į tyrelę įmaišyk alyvuogių aliejaus. Kaukė laikoma apie pusvalandį, nuplaunama, plaukai išskalaujami.

Persikų ir kopūstų kaukė. Sumaišyk kiaušinio trynį su dviem šaukštais kopūstų sulčių ir tokiu pat kiekiu persikų sulčių. Įpilk truputėlį šilto vandens, kaukę palaikyk 10 minučių.

Citrinų ir morkų kaukė. Sumaišyk po šaukštą morkų ir citrinų sulčių ir įtrink į galvos odą. Nuplauti nereikia!

Varnalėšų kaukė. Sumaišyk kiaušinio trynį su varnalėšų aliejumi, šaukštu medaus ir tarkuotu svogūnu.

Rūgpienio kaukė. Rūgpienis arba kefyras užtepamas ant plaukų ir laikomas 15 minučių.

Mielių kaukė. Paimk truputį šviežių mielių (kiek mažiau, negu naudoji kepiniams) ir ištirpink jas šiltame vandenyje. Įdėk šiek tiek cukraus ir kiaušinį. Viską išmaišyk ir palaikyk kurį laiką šiltoje vietoje. Masę naudok kaip kaukę.

Jeigu plaukai labai ploni, galvos oda jautri ir pleiskanoja, šios kaukės naudoti negalima.

Intensyvi kaukė (naudojama esant židininiam plikimui). Česnako košele ištrink plinkančias vietas. Kaukė naudojama kaip ir įprastinė, tačiau daryti ją reikia kasdien (savaitę ir daugiau).

Greitoji pagalba nudegintiems plaukams. Jeigu dažydama arba darydama šukuoseną „nudeginai“ plaukus, nelauk, kol jie pradės slinkti. Gelbėk juos mišiniu iš alavijų gelio, šaukštelio šviežiai spaustų česnakų sulčių ir šaukšto medaus. Kaukė laikoma 40 minučių, daryti ją galima kas antrą dieną.

Dar pora patarimų:

Plaukams reikia kalcio ir vitaminų A bei E. Valgyk daugiau jų turinčių produktų arba įsigyk papildų.
Šukuoti plaukus patartina nulenkus galvą žemyn.

Kodėl suaugusiesiems dažnai rekomenduojama negerti pieno? Kuo jis gali būti žalingas

$
0
0

Kava su pienu, javainiai pusryčiams su pienu, arbata su šlakeliu pieno. Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį gyvenimą be to baltojo skysčio, kuris iš pradžių gamtos buvo skirtas veršeliams maitinti. Bet kartas nuo karto pasigirsta nuomonių, kad pienas visiškai nereikalingas ir gali būti net žalingas suaugusiojo organizmui.

Tarp jų ir vokietė  Yael Adler, kuri pataria susilaikyti nuo pieno vartojimo, kuris esą gali būti net kenksmingas. „Kai sužinojau tyrimų išvadas, lioviausi vartoti pieną“, – paaiškino dermatologė ir rašytoja Y. Adler. Ji atsisako pieno, kur tik galima. Tik kavą dar geria su šlakeliu pieno.

Pieno tema dermatologei rūpi pirmiausia dėl aknės. Pastarąją gydytoja vadina „per daug pieno vartojančios kartos liga“. Mat, anot jos, tarp pieno ir aknės egzistuoja tiesioginis ryšys: „Pienas padidina odos riebalines liaukutes, dėl to išauga aknės tikimybė. Dėl padidėjusių riebalinių liaukučių padaugėja bakterijų, suragėjusios ląstelės porose atsiranda spuogų ir sukelia odos uždegimą.“

Pienas skatina uždegiminius procesus organizme. Padidėja uždegimų rizika, taip pat diabeto ir demencijos grėsmė. „Galbūt net ir vėžio grėsmė, bent jau prostatos, – aiškina gydytoja. – Mat pienas turi biologinę misiją. Jame yra signalinių sistemų, kurios po mažylio gimimo pagreitina jo augimą. Kūdikiams ir vaikams to reikia.“

Tačiau suaugusiems tai gali būti pavojinga, nes jų augimas jau yra baigtas. Todėl dideli pieno kiekiai suaugusiems gali pakenkti. Jis stimuliuoja hormoną IGF1 (insulino tipo augimo hormoną 1). Pastarasis pagreitina ląstelių augimą – taip pat ir vėžinių.

Piene yra genetinę informaciją veršeliams perduodančių medžiagų, kurios veikia ir žmones

Šviežiame piene yra augimą skatinančių aminorūgščių leucino, valino ir izoleucino, taip pat genetinę informaciją iš karvės veršeliui perduodančių medžiagų, kurios reguliuoja DNR ir daro įtaką genams – taip pat ir žmonių.

Kartu su išgeriamu pienu žmogus gauna apie 245 galvijų genetinę informaciją pernešančių medžiagų, kurios gali paveikti apie 11 000 žmogaus genų. Šių manipuliacijų pasekmė gali būti labai spartus audinių augimas, padidėjusi diabeto ir vėžio rizika, antsvoris ir ankstyvi senėjimo procesai. Tai galioja ir pasterizuotam pienui.

Pienas turi ir teigiamų savybių, bet tam yra alternatyvių produktų

Įrodyta, kad kažkurios piene esančios medžiagos daro teigiamą poveikį žmogui ir jo sveikatai. Pavyzdžiui, pienas yra puikus kalcio ir baltymų šaltinis, jis gali apsaugoti nuo žarnyno vėžio.

„Tokį pat poveikį daro ir pieno produktai“, – sako gydytoja ir pataria verčiau rinktis fermentuotus pieno produktus, pavyzdžiui, jogurtus ar sūrį. „Geriausia vartoti tuos pieno produktus, kuriuose yra gyvų kultūrų, pavyzdžiui, kefyrą ar graikišką jogurtą, nes jie naudingi žarnynui.“

Gydytoja pataria suaugusiems per dieną išgerti ne daugiau kaip 200 ml pieno. Vaikai gali vartoti iki 500 ml. „Tikslių ribų nustatyti neįmanoma, bet specialistai laikosi bendros nuomonės, kad suaugusiam pieno perdozavimas prasideda nuo 1 litro per parą.“

Šaltinis: Focus.de rašo Alfa.lt

Tokios kirmėlės knibžda daugelio kūnuose: kelia grėsmę gyvybei

$
0
0

Prasidėjus šiltajam metų sezonui žmonės, ypač auginantys keturkojus šeimos narius, stengiasi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore – miškuose, parkuose, sodybose ar prie vandens telkinių.

Tačiau gamtoje pramogauti mėgstantys žmonės vis dar retai susimąsto, kad lauke tyko gyvybei grėsmę keliantys parazitai.

Apie erkių ir blusų platinamas pavojingas ligas pastaruoju metu kalbama nemažai, tačiau šunų, kačių ir jų šeimininkų sveikatai didelę grėsmę kelia ir parazitai.

Bene pavojingiausios ir labiausiai paplitusios yra širdies ir virškinamojo trakto apvaliosios kirmėlės, parazituojančios svetimo organizmo viduje.

sveikata, erkės, parazitai, kirmėlės

Parazitai sukelia pavojingas ligas

Gyvūnų ir žmonių sveikatai gamtoje didžiulę grėsmę kelia ligos, kurias sukelia gyvuose organizmuose parazituojančios apvaliosios kirmėlės.

Vienos pavojingiausių yra apvaliosios kirmėlės, kitaip dar žinomos kaip askaridės. Subrendusios apvaliosios kirmėlės per parą gali išskirti iki 200 tūkst. kiaušinėlių, iš kurių išsiritusios lervos tampa itin pavojingos ligos toksokarozės sukėlėjomis. Palankioje aplinkoje, dažniausiai dirvožemyje, kirmėlių kiaušinėliai išsilaiko iki ketverių metų.

Kirmėlių neretai turi ir ką tik dienos šviesą išvydę šuniukai, kuriems jų mamos parazitų lervas dar negimusiems perduoda per kraują. Apvaliosios kirmėlės suaugusių gyvūnų audiniuose gali snausti gana ilgą laiką. Jauniems keturkojams, kurių atsparumas infekcijoms yra nedidelis, toksokarozė gali baigtis netgi žūtimi.

Kirmėlių lervos iš žarnyno su krauju migruoja į kitus organus, pažeidžia audinius, plaučius, širdį, inkstus, akis. Todėl gali sukelti kosulį ir dusulį, vėmimą, viduriavimą. Parazitai gali toksiškai paveikti nervų sistemą, nuodyti vidaus organus ir išsivystyti mažakraujystė.

Belfasto profesorius Erikas Morganas daug metų tyrinėjo šių parazitų epidemiologiją bei poveikį žmonių sveikatai. Paaiškėjo, kad parazitų sukelti susirgimai gali išprovokuoti astmą, epilepsiją, sutrikdyti smegenų raidą, pažeisti regėjimą. Neretai pasitaiko atvejų, kai šiomis ligomis skundęsi asmenys sirgo toksokaroze. Lietuvoje prieš keletą metų plačiai nuskambėjo atvejis, kai dėl akis pasiekusių toksokaros lervų viena akimi apako ilgai negydytas berniukas.

Kaip apsisaugoti nuo tykančių pavojų

Šių parazitų pramogaudami lauke į namus šeimininkams gali parnešti keturkojai. Todėl žmonės neretai tampa parazitų taikiniais dėl nuo kirminų reguliariai negydomų kačių ir šunų.

Naminiai gyvūnai net ant savo kailio gali pernešti kirminų kiaušinėlius arba atvirkščiai – šeimininkai gali parnešti ant savo batų kiaušinėlių į namus ir užkrėsti į lauką net neinančią katę Toksokarozės galima išvengti, tačiau negana tik laikytis higienos ir po kontakto su gyvūnu kruopščiai plauti rankas.

Norint savo šeimą apsaugoti nuo nepageidaujamų ligų, būtina augintinius profilaktiškai nukirminti – sugirdyti tablečių, skirtų augintiniams. Jei augintiniui sušersite šių tablečių 1 kartą per mėnesį, šeimos nariams nereikės papildomai gerti vaistų, apsaugančių nuo parazitų.

Šuniukus ir kačiukus nukirminti reikia anksti, atitinkamai nuo dviejų iki trijų savaičių. Šeimininkai turėtų įsidėmėti, kad augintiniai kirminais gali užsikrėsti pakartotinai, todėl preparato gyvūnams reikia sušerti reguliariai, gydymas vieną ar du kartus per metus neturi poveikio.

Saugiausi augintinio organizmui (kepenims) yra vaistai nuo kirminų, kartu apsaugantys nuo blusų ir erkių. Juos, pasitarus su veterinarijos gydytoju, gyvūnui reikia sušerti reguliariai.

Specialistams vis didesnį susirūpinimą kelia tai, kad kirminų paplitimas didėja dėl palankių klimato sąlygų. Todėl ir privačiuose namuose, ir kiemuose auginami šunys turi būti kruopščiai apsaugoti nuo lauke tykančių parazitų.

Veterinarijos gydytojo Briano Faulknerio atlikto tyrimo rezultatai stebina – tik apie 30 proc. šunų apsaugomi nuo kirmėlių. Akivaizdu, kad pavojingas ligas sukeliančių parazitų prevencijai šeimininkai skiria per mažai dėmesio, nors kirminų sukeltos pasekmės tiek augintinių, tiek jų šeimininkų sveikatai gali būti labai liūdnos.

Preparatų nuo žarnyno parazitų yra ir buvo, tačiau atsirado galimybė, kad su viena tablete gyvūną galima apsaugoti nuo ektoparazitų ir endoparazitų.

Dabar jau yra paprastų ir patogių būdų apsaugoti augintinius tiek nuo erkių, tiek nuo kirminų. Specialistai rekomenduoja augintiniams licencijuotas paskanintas kramtomąsias tabletes, kurios, sušeriamos kas mėnesį, apsaugo nuo blusų, erkių, nematodų ir apvaliųjų kirmėlių. Rašo TV3.lt


Apie netikėtus susitikimus su NSO (1 dalis)

$
0
0

XX amžiuje 8-ame dešimtmetyje SSRS suaktyvėjo visuomeninių organizacijų, kurios tyrė NSO problemas, veiklą. Dėl to žymiai padidėjo visuomenės susidomėjimas šiu reiškiniu. Šį susidomėjimą dar labiau padidino ufologų paskaitos ir daugybė iš užsienio spaudos perspausdintos medžiagos. Šalies vadovaujančios institucijos neskatino NSO reiškinio nagrinėjimo informacijos priemonėse, tačiau nedraudė skaityti paskaitas institutuose, įmonėse, netgi kariniuose daliniuose.

Štai kaip įvykiai klostėsi toliau...

Reikia pasakyti, kad į paskaitas susirinkdavo daugybė klausytojų -salės būdavo pilnos, žmonės netgi stovėdavo salės pasieniuose. Lektoriai (ypač populiarūs buvo Maskvos aviacijos instituto dėstytojas J. Zigelis ir atsargos karinis jūrų inžinierius V. Ažaža) klausytojams bandė įteigti apie nežemiškąją NSO kilmę, nors buvo minimos ir kitos ne mažiau ekstravagantiškos hipotezės - povandeninės ar net požeminės civilizacijos, kontaktuojančios su žmonija. (paranormal.lt)

Tais metais NSO problemos tyrimas praktiškai apsiribojo tik įvairaus masto informacijos apie keistus reiškinius kaupimu. Šie duomenys dažnai buvo labai abejotinos kilmės, per daugkartinę retransliaciją neatpažįstamai iškraipyti ar paprasčiausiai nepatikrinami. Paskaitų lektoriai tiesiog primygtinai piršo nuomonę, kad keisti reiškiniai susiję su nežemiškųjų civilizacijų veikla, o stebėjimų ar tyrimų, atliktų „NSO nusileidimo vietose“, duomenų analizė rodė, švelniai išsi-reiškus, jų nekorektiškumą. Kadangi tuo metu visame pasaulyje, taip pat ir SSRS, plačiai ėmė vystytis mokslo kryptis, susijusi su galimais protingais gyventojais Visatoje, nebuvo sunku suformuoti visuomenės nuomonę apie ypatingą NSO mokslinių tyrimų, susijusių su kontaktų su proto broliais užmezgimu, svarbą.

Apie netikėtus susitikimus su NSO

Netrukus pranešimai apie pastebėtus neįprastus šviesos, optinius reiškinius įvairiuose šalies regionuose buvo pradėti publikuoti spaudoje. SSRS Mokslų akademijoje, laikraščių ir žurnalų redakcijose susikaupė didelis kiekis pranešimų, kuriuose buvo aprašomi įvairiausi keisti reiškiniai ir buvo prašoma šiam fenomenui pateikti mokslinį ar paprasčiausiai argumentuotą arba logišką paaiškinimą. SSRS Mokslų akademijos Bendrosios fizikos ir astronomijos skyriuje darbui su laiškais šia tema buvo paskirti keli darbuotojai, kuriems vadovavo skyriaus mokslinis sekretorius V. Leškovcevas. Jų užduotis buvo registruoti gautus pranešimus, konsultuotis su atitinkamų mokslo šakų specialistais, analizuoti gautą medžiagą ir atsakinėti laiškų autoriams.

Savaime suprantama, kad toks primityvus požiūris į NSO problemos tyrimo organizavimą negalėjo duoti kokių nors apčiuopiamų rezultatų. Buvo nuspręsta sukurti darbingą kolektyvą, pakviečiant į jį įvairių krypčių mokslininkus, sukurti operatyvų kontaktą tarp SSRS Mokslų akademijos institutų, Aukštojo mokslo ministerijos, Goskomhidrometo (SSRS hidrometeorologijos ir gamtos kontrolės valstybinis komitetas) ir, savaime suprantama, Gynybos ministerijos, nes tokius tyrimus reikėjo atlikti, glaudžiai bendradarbiaujant su kariškiais. Formaliu tokios darbo grupės sukūrimo pretekstu tapo taip vadinamas Petrozavodsko fenomenas.

1977 metų rugsėjo 20 dieną, baigiantis nakčiai SSRS šiaurės vakarų regiono gyventojai keletą minučių stebėjo neįprastą šviesos reiškinį. Rugsėjo 23 dieną laikraštyje „Izvestija“ buvo išspausdintas straipsnis „Neatpažintas gamtinis reiškinys“, paremtas liudininkų pasakojimais: „Petrozavodsko gyventojai tapo nepaprasto gamtinio reiškinio liudininkais. Spalio 20 d., apie 4 valandą ryte tamsiame danguje staiga sužibo didžiulė „žvaigždė“, kuri impulsais į žemę siuntė šviesos srautus. Ši „žvaigždė“ lėtai judėjo link Petrozavodsko ir, išsiskleidusi virš miesto tarsi milžiniška „medūza“, pakibo danguje, apiberdama miestą daugybe plonyčių šviesos srautų, kurie sudarė stipraus lietaus įspūdį.

Po kiek laiko švytėjimas baigėsi. „Medūza“ tapo ryškiu puslankiu ir ėmė keliauti link Onegos ežero, kurio horizontą dengė pilki debesys. Šiame šyde vėliau atsirado apvali anga - ryškiai raudonos spalvos viduryje ir baltais šonais. Kaip teigia liudininkai, visas šis reiškinys truko 10-12 minučių.

Petrozavosdsko hidrometeorologinės observatorijos direktorius J. Gromovas TASSo (Sovietų Sąjungos telegramų agentūra) korespondentui pasakė, kad meteorologinės tarnybos darbuotojai Karelijoje nebuvo matę nieko panašaus...“

Šio spalvingo reginio liudininkų buvo nemažai ir tai buvo įvairių profesijų žmonės - greitosios pagalbos brigados darbuotojai, milicijos darbuotojai, Petrozavodsko ežero uosto darbuotojai ir jūreiviai, kariškiai, aerouosto personalas, netgi astronomas mėgėjas. Tokiu būdu, pats faktas, kad Petrozavodsko gyventojai danguje stebėjo neįprastą šviesos reiškinį, abejonių nekelia.

Netrukus paaiškėjo, kad tuo pačiu metu analogiškas vaizdas danguje buvo matomas gana nutolusiose nuo Petrozavodsko vietose, pavyzdžiui, Sodankiulėje (Suomija) buvo padarytos kelios nuotraukos. Tokį įvykį palikti be dėmesio buvo neįmanoma, todėl vietinė valdžia kreipėsi į SSRS Mokslų akademijos prezidiumą, prašydama paaiškinti šį reiškinį. Tuo pačiu metu į Mokslų akademiją ir laikraščių bei žurnalų redakcijas pradėjo plaukti žmonių laiškai su tuo pačiu klausimu: kas gi vyko tą rugsėjo naktį danguje virš Petrozavodsko? Tas pats klausimas buvo keliamas ir oficialiuose kreipimuose į SSRS Mokslų akademijos prezidentą, gautuose iš kelių Siaurės Europos valstybių. Juose buvo reiškiamas susirūpinimas, ar stebėti efektai nėra kažkokio karinio ar techninio eksperimento padariniai, kurie gali sukelti pavojų regiono gamtai.

Esant tokioms aplinkybėms SSRS Mokslų akademijos prezidentas akademikas A. Aleksandrovas pasirašė laišką, adresuotą ministro pirmininko pavaduotojui ir tuo pačiu metu Karinio pramoninio komplekso pirmininkui L. Smirnovui, su prašymu išnagrinėti galimybę skubiai organizuoti mokslinius tiriamuosius darbus anomalių reiškinių, panašių, koks vyko Petrozavodske, kompleksiniam tyrimui, kartu į tyrimą įtraukiant Gynybos ministerijos organizacijas. Pagal tuo metu galiojusią panašių klausimų sprendimo tvarką, KPK pirmininkas pavedė vienam iš savo pavaduotojų, vadovaujančių KPK Mokslo ir technikos tarybai (MTT), akademikui Ščiukinui artimiausiame tarybos posėdyje išnagrinėti SSRS Mokslų akademijos prezidento kreipimąsi. Šis posėdis įvyko 1977 metų spalio mėnesį Kremliuje, jam vadovavo generolas leitenantas B. Kijasovas, vienas iš akademiko A. Ščiukino pavaduotojų.

Posėdyje buvo patvirtintas MTT sprendimas rekomenduoti KPK į 1978-ųjų metų valstybinį gynybos krypties mokslo ir tyrimo darbų planą įtraukti kompleksinę problemą „Anomalių atmosferos ir kosminių reiškinių, jų atsiradimo priežasčių ir įtakos karinėms techninėms priemonėms ir karinių dalinių personalo būsenai tyrimas“. Rekomendacija buvo priimta ir KPK, atliekant artimiausią gynybos krypties mokslo ir tyrimo darbų plano penkmečiui koregavimą, į jį įtraukė dvi anomalių reiškinių tyrimo temas 1978-1980 metams:

- „GM tinklelis“ - anomalių atmosferos ir kosminių reiškinių ir jų įtakos karinėms techninėms priemonėms ir karinių dalinių personalo būsenai tyrimas (Gynybos ministerija);

- „MA tinklelis“ - anomalių atmosferos ir kosminių reiškinių fizinės prigimties ir vystymosi mechanizmų tyrimas (Mokslų akademija).

Taip 1978 metais SSRS buvo pradėta valstybinė NSO fenomeno tyrimo programa, kuri be pertraukos buvo vykdoma 13 metų. Labai svarbų vaidmenį šios programos atsiradimui suvaidinęs KPK Mokslo ir technikos tarybos posėdis, įvykęs 1977 metų spalio mėnesį, buvo pirmasis ir vienintelis renginys, specialiai skirtas šiai problemai, dalyvaujant tokio aukšto lygio pareigūnams. Vėliau dar du kartus, 1981-ais ir 1986-ais metais, buvo tvirtinami gynybos krypties mokslo ir tyrimo darbų planai penkmečiui, į kuriuos buvo įtraukta anomalių reiškinių problema. Reikia pažymėti, kad pasibaigus programai, Rusijos Mokslų akademijos Bendrosios fizikos ir astronomijos skyriuje

iki 1996 metų toliau dirbo ekspertų grupė, kurios užduotis buvo analizuoti iš keistų reiškinių liudininkų gautus pranešimus. Dabartiniu metu tokių pranešimų gaunama labai mažai, tačiau skyriuje jiems irgi atliekama ekspertizė.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad oficialiuose dokumentuose nebuvo naudojama santrumpa NSO, vietoje jos buvo naudojamas terminas „anomalus reiškinys“. Taip buvo dėl to, kad terminas „anomalus reiškinys“ labiau atitiko stebimų efektų pobūdį nei „neatpažintas skraidantis objektas“. Be to, „anomalus reiškinys“ nebuvo susijęs su „ateivių, besilankančių Žemėje skraidančiomis lėkštėmis“ ažiotažu.

Siekiant sumažinti visuomenės rezonansą dėl NSO kilmės tyrimo legalizavimo buvo nuspręsta šiuos tyrimus padaryti slaptus. Tai buvo susiję su šiomis aplinkybėmis:

- formalus programos priklausymas neviešam darbų gynybos sektoriuje planui;

- numanoma didelė stebėtų keistų reiškinių karinės techninės kilmės tikimybė;

- galimybė kariniams tikslams panaudoti (jeigu sėkmingai bus išspręstos numatytos užduotys) kai kurias tikėtinas NSO savybes - radiolokacinio kontrasto nebuvimas, didelis manevringumas ir kt.

Kadangi šios problemos tyrimo darbai buvo nevieši, todėl apie juos žiniasklaidoje buvo rašoma labai ribotai, o straipsnius apie NSO buvo rekomenduota išsiųsti į SSRS Mokslų akademiją recenzavimui (ne cenzūravimui!).

KPK sprendimu šalyje buvo sukurti faktiškai du NSO tyrimo centrai - Gynybos ministerijoje ir SSRS Mokslų akademijoje. Riba tarp jų buvo informacijos šaltiniai. Gynybos ministerija analizavo stebėjimų, vykusių įvairiose kariuomenės rūšyse, rezultatus. Mokslų akademija analizavo pranešimus, gautus iš mokslinių organizacijų, Goskomhidrometo tarnybos, laikraščių ir žurnalų redakcijų ir kt. Suprantama, skyrėsi ir veiklos tikslai. Vienas svarbiausių kariškių tikslų buvo išsiaiškinti galimą NSO įtaką technikos funkcionavimui ir karinio personalo būsenai. Jeigu tokia įtaka būtų nustatyta, pirmaeilis uždavinys būtų išnagrinėti jos mechanizmą ir pavojingas pasekmes. Mokslų akademija pagrindiniu tikslu laikė anomalių reiškinių atsiradimo fizikinę prigimtį, t. y. atsiradimo, vizualinio pasireiškimo ir išnykimo efektų, jų ryšių su aplinkos sąlygomis ir galimu poveikiu gamtai, procesų modeliavimą. Aišku, kad abiejų tyrimų kryptis dalinai persidengė ir papildė vienas kitą, todėl tik bendros pastangos galėjo padėti greitai iri tinkamai įvykdyti iškeltas užduotis.

nso, ssrs, anomalūs reiškiniai, ufologija

Pagrindiniu NSO tyrimo karinės programos vykdytoju buvo paskirtas vienas Pamaskvėje veikiantis centrinis karinis mokslinio tyrimo institutas, o jo vadovas, žinomas radiacijos ir kitų poveikio faktorių karinei technikai specialistas V. Balašovas, buvo paskirtas moksliniu vadovu.

Pagrindiniame Gynybos ministerijos institute buvo sukurta kariškių ir civilių specialistų grupė, kurios sudėtyje įvairiais metais buvo nuo 4 iki 5 žmonių ir kuri, iš esmės, atliko pagrindinį darbą, renkant pranešimus apie pastebėtus NSO, juos apdorojant ir analizuojant, parengiant ataskaitas. Savaime suprantama, kad į šį tyrimą vykdytojais buvo įtrauktos ir kitos įvairių kariuomenės rūšių karinės tyrimo organizacijos ir kitos gynybos ir pramonės šakos mokslinės įstaigos - iš viso apie 15 organizacijų. Šios organizacijos tyrimo vykdytojais tapo savanoriškai, be jokių nurodymų iš aukščiau, šių organizacijų dalyvavimas konkrečiuose anomalių reiškinių identifikavimo darbuose taip pat buvo savanoriškas ir, dažniausiai, gana ribotas.

NSO tyrimų „akademinės“ krypties vadovu pagrindinės organizacijos sprendimu buvo paskirtas akademikas V. Migulinas - įžymus virpesių teorijos, radijo bangų sklidimo ir radiolokacijos specialistas, SSRS Mokslų akademijos Žemės magnetizmo, jonosferos ir radijo bangų sklidimo instituto direktorius. Kaip ir Gynybos ministerijoje, tiesioginiam darbui, susijusiam su vykdomais tyrimais, buvo paskirta 4-5 žmonių darbo grupė, kuriai vadovavo J. Platovas.

Tyrimo vykdytojais tapo akademiniai institutai, Goskomhidrometo įstaigos ir aukštosios mokyklos. Jų dalyvavimas veikloje pasireiškė nuo pranešimų apie pastebėtus NSO rinkimo iki medžiagos analizės ir įvairių klasių anomalių reiškinių fizikinių modelių kūrimo. Biudžeto išlaidas tyrimo programai sudarė darbo užmokestis jame dalyvaujantiems specialistams ir išlaidos komandiruotėms. Pinigai buvo skiriami iš vykdytojo organizacijos biudžeto, nebuvo numatyta jokio tikslinio tyrimų finansavimo.

Reikia pažymėti, kad tarp gynybos krypties mokslinių tyrimo darbų anomalių reiškinių tyrimo programa buvo viena iš mažiausiai, o gal net mažiausiai kainuojanti. Lėšų trūkumas neleido sukurti ar įsigyti papildomos specializuotos įrangos, atlikti specialius eksperimentus, todėl dalis suplanuotų tyrimų, įskaitant didelės apimties plazmos struktūrų sukūrimą atmosferoje, nebuvo atlikta. Lėšų trūkumas taip pat įtakojo tyrimų metodiką, kuri, iš esmės, apėmė tik surinktos medžiagos analizę ir stebėtų reiškinių fizikinių modelių kūrimą. Tik atskirais, pačiais įdomiausiais atvejais buvo organizuojamas specialistų išvykimas į NSO stebėjimo vietas ir atliekami kryptingi stebėjimai, susiję su techninių eksperimentų atlikimu.

Tyrimo programa rėmėsi trimis pagrindiniais principais. Atsižvelgiant į juos anomalūs reiškiniai buvo pripažįstami realiais objektyviais faktoriais, tyrinėtojai atsisakė išankstinių sprendimų ir orientavosi į ilgai trunkantį ir gilų problemos tyrimą. Nors darbo pradžioje buvo stengiamasi atsiriboti nuo bet kokios hipotezės apie NSO kilmę, kai kurios jų kilmės teoriškai įmanomos versijos turėjo aukštesnį prioritetą:

- NSO - žmogaus veiklos produktas, t. y. anomalūs reiškiniai yra antropogeninės kilmės;

- NSO - Žemėje, atmosferoje ir artimajame kosmose vykstančių natūralių procesų produktas, t. y. anomalūs reiškiniai yra gamtinės kilmės;

- NSO - nežemiškųjų civilizacijų veiklos pasireiškimas.

Si direktyva anomalių reiškinių tyrimo programos vykdytojams faktiškai leido panaudoti milžinišką kariuomenės stebėjimo potencialą. Kiekvienas kariškis, kad ir kur tarnautų, pats to nežinodamas tapdavo vienu iš potencialių programos vykdytojų, nes, pastebėjęs kokį nors nesuprantamą, neįprastą, nepaprastą reiškinį, apie tai turėjo nustatytos formos raštu informuoti savo vadovybę. Galima teigti, kad pagal šią direktyvą kariuomenė 13 metų buvo anomalių reiškinių karinių dalinių dislokacijos vietose, t. y. praktiškai visoje SSRS teritorijoje, kuri sudarė apie 1/6 mūsų planetos sausumos ploto, stebėjimo režime. Galima abejoti, ar kas nors kada nors organizavo tokio masto tyrimus ir dar praktiškai be finansinių investicijų.

Kaip per pirmąsias valandas greitai „užmušti“ gripą

$
0
0

Daug druskos vartoti negalima – tai žino visi. Įprotis, valgyti labai smarkiai pasūdytą maistą, kenkia sveikatai, kelia skysčių užsilaikymo organizme problemą. O štai druską naudoti, kaip gydomąją priemonę, netgi labai naudinga.

Druskos tirpalas gali padėti gydyti uždegimą, druskos tirpalu plaunama nosis ir gerklė, Kokius dar stebuklus daro paprasta valgomoji druska?

Šį receptą išbandė gydytojas I.I. Ščeglovas, gydęs karius dar Antrojo pasaulinio karo metais. Apie šį receptą papasakojo jo medicinos sesuo.

Medicinos sesuo pasakojo, kad chirurgas, naudodamas hipertoninį druskos tirpalą, gydė labai rimtas žaizdas, kurios po 3-4 dienų nustodavo pūliuoti, pasidarydavo rausvos spalvos. Aukšta temperatūra taip pat nukrisdavo. Mirties atvejų pas gydytoją Ščeglovą buvo tikrai labai mažai.

Kaip tai įmanoma? Visa paslaptis tame, kad druskos tirpalas absorbuoja skystį su patogenine mikroflora, įtraukdama visas kenksmingas medžiagas ir jas išvalydama.

Kokios yra druskos tvarsčio naudojimo taisyklės?

1) Druskos procentas tirpale turi būti ne didesnis, nei 10 procentų. Geriau mažiau, negu daugiau! Jei druskos bus daugiau, tai gali suardyti kapiliarus audiniuose toje vietoje, kur uždėtas tvartis.

2) Tvarsčiui reikia naudoti orą praleidžiančią medžiagą. Tai būtinas faktorius. Naudokite tik natūralius audinius – liną, medvilnę, kurie jau daug kartų buvo naudoti, skalbti, minkšti.

Jei naudojate marlę, sudėkite ją 8 sluoksniais. Bet kokį kitą audinį iš nurodytųjų – 4 sluoksniais.

3) Druskos tvarstis veikia tik tą vietą, ant kurios jis uždėtas.

4) Toks gydymas gali būti gana ilgas – reiks ne mažiau, kaip savaitės, kad būtų matomi rezultatai.

5) Tvarsčio uždėjimo metu tirpalas turi būti gana karštas. Tvarstį gręžkite vidutiniškai, kad nebūtų labai sausas ar labai šlapias. Pribintuokite bintu ir priklijuokite pleistru.

Kaip naudoti druskos tvarstį konkretiems susirgimams?

  • Jeigu jūs sergate sloga arba jums skauda galvą, uždėkite tvarstį ant kaktos ir pakaušio, apriškite aplink. Sloga praeina po 1 – 1,5 valandų. O norint atsikratyti galvos skausmo, raištį geriau palaikykite iki ryto.
  • Jei jaučiate, kad peršalote arba pasigavote gripą, iškart griebkitės šio metodo, aprašyto aukščiau. O jei jūs, vis tik, praleidote momentą, teks uždėti tokį tvarstį dar ir ant nugaros (2 sluoksnius sudrėkinto tvarsčio ir 2 sluoksnius sauso rankšluosčio.

Tvarsčius palikite nakčiai.

Atlikite 4-5 procedūras.

O štai dar keletas patarimų, kaip teisingai gaminti druskos tirpalą.

Tai svarbu!

  1. 1 litre šilto virinto vandens ištirpinkite 3 nubrauktus valgomuosius šaukštus druskos. Gerai išmaišykite. (Vanduo gali būti lietaus, distiliuotas)
  1. Paimkite 8 sluoksnius natūralaus audinio, pavilgykite tirpale 1 minutę. Lengvai nuspauskite, kad netekėtų.
  2. Uždėkite šį druskos tvarstį ant skaudamos vietos, gerai pribintuokite arba pritvirtinkite pleistru. Ant viršaus uždėkite natūralios vilnos audinio. Ir eikite miegoti.
  3. Ryte nenuimkite. Pakartokite procedūrą kitą vakarą prieš miegą.

Naminis receptas sumažins sąnarių skausmą po 1 bandymo!

$
0
0

Paprastas tradicinės medicinos receptas buvo perduotas iš kartos į kartą, nes jis turėjo stiprų gijimą ir analgetinį poveikį!

Jei esate vyresnis nei 40 metų, jūsų organizmas patirs šalutinį senėjimo poveikį, įskaitant sąnarių skausmą, ypač keliuose, pečiuose ir alkūnėse.

Ypač tokie skausmai gali atsirasti dėl artrito, reumato, lūžių, perkrovos ir traumų.

Yra daug tablečių ir tepalų, kurie žada sumažinti skausmą, bet nesvarbu, kiek ilgai juos naudojate, skausmas grįžta. Ir jie taip pat turi šalutinį poveikį.

Laimei, tradicinė medicina siūlo natūralų receptą, be vaistų, kuris padės jums sumažinti skausmą po pirmojo naudojimo.

Kas dar geriau, visi šio recepto ingredientai tikriausiai jau yra jūsų virtuvėje.

Šį įrankį galite laikyti šaldytuve 3-4 mėnesius ir naudoti kaip reikia, taip pat prevencijai.

Mes rekomenduojame jį paruošti ir pažiūrėti sau, kaip efektyviai!

Sudėtis:

  • 100 gramų garstyčių miltelių
  • 100 ml natūralaus medaus
  • 5 šaukštai jūros arba Himalajų druskos

Gerai sumaišykite visus ingredientus, kol gausite vienodą mišinį. Įdėkite virtą mišinį į stiklainį.

Norėdami naudoti šį įrankį, tai labai paprasta.

Ši procedūra geriausiai tinka prieš miegą, kad sąnariai galėtų ilsėtis po kompreso.

Įdėkite nedidelį mišinį ant skausmingos dėmės, suvyniokite plastikinį maišelį ir pritvirtinkite šiltą vilnos skarelę. Palikite 1,5-2 valandas. Nuplaukite šiltu vandeniu, išdžiovinkite ir nedelsiant suvyniokite, tada eikite miegoti.

Procedūrą kartokite 4-5 dienas, bet po pirmos dienos jausitės geriau.

Garstyčios turi daug naudos sveikatai. Patartina naudoti 1/3 šaukštelio 3 kartus per dieną valgio metu. Todėl pagerinate virškinimą, pašalinate kenksmingas bakterijas, aktyvinate kraujotaką ir metabolizuojate. Taip pat apsaugokite savo kūną nuo žarnyno infekcijų.

Šie produktai atkurs kepenų ląstelių, širdies, kremzlės, sąnarių ir hormonų regeneraciją!

$
0
0

Kai kuriems tai gali būti netikėta, bet mūsų kūnas nuolat atsigauna. Be ląstelių regeneracijos proceso gyvenimo stebuklas nebūtų įmanomas! Štai kaip jį suaktyvinti!

Tačiau ligos metu regeneraciniai procesai pakeičiami degeneraciniais. Būtent čia gamtos medicina atlieka kilną užduotį, subalansuodama kūną su maistu, žolelėmis, maistinėmis medžiagomis, gydančia energija ir teigiamu mąstymu.

Farmaciniai vaistai, pagrįsti cheminėmis medžiagomis, turi mažą regeneracinį poveikį. Dėl to ji iš esmės trukdo gydymo procesui, gydo simptomus, o ne problemos priežastis. Pažvelkime į keletą natūralios kūno regeneracijos pavyzdžių, kurie padės be vaistų:

Nervų sistemos regeneracija

Šiuo metu yra labai daug natūralių junginių, turinčių regeneracinį poveikį nervams. 2010 m. Žurnale „Rejuvenation Research“ paskelbtas tyrimas parodė, kad mėlynių ir žaliosios arbatos derinys turi regeneruojančių neuronų poveikį.

Glutationas taip pat turi regeneracinį poveikį nerviniam audiniui, kurį gamina organizmas, kai jis suvartoja pieno usną.

Tyrimai netgi parodė, kad klasikinė muzika, priklausomybės jausmas ir meilė gali padėti pagerinti ir atkurti neuronus.

Kepenų regeneracija

Glicirizinas yra lakricoje esantis junginys, stimuliuojantis kepenų regeneraciją. Jis taip pat turi regeneracinį ir apsauginį poveikį inkstams. Taip pat randama oregano, kavos, ciberžolės ir ženšenio.

Beta-ląstelių regeneracija (diabetas)

Deja, medicinos mokslas vis dar labai atidžiai tiria natūralų tam tikrų junginių potencialą kovoje su diabetu. Nepaisant brangių kamieninių ląstelių gydymo, beta ląstelių transplantacijų, narkotikų ir trilijonų dolerių moksliniuose tyrimuose, tradicinė medicina vis dar neturi realių galimybių diabeto vaistams.

Eksperimentiškai įrodyta, kad šie junginiai regeneruoja insuliną gaminančias beta ląsteles. Jie sunaikinami nuo insulino priklausomo diabeto ir, po regeneracijos, gali atkurti paciento sveikatą, sumažindami insulino dozę, kol ji iš viso bus reikalinga.

Kai kurie šių junginių pavyzdžiai yra juodasis kmynas (Nigella Sativa), vitaminas D, bananas (Musa paradisiaca), Šri Lankos vandens lelija (Nynphaea stellata), avokadas, linų sėmenys, taip pat viščiukas ir ciberžolė.

Hormonų regeneracija

Yra Secretagogu, medžiagos, kurios padidina endokrininių liaukų gebėjimą išskirti daugiau hormonų. Taip pat yra medžiagų, kurios iš tikrųjų regeneruoja hormonus. Viena iš šių medžiagų yra vitaminas C. Galingas elektronų donoras, vitaminas C turi galimybę prisidėti prie estradiolio (estrogeno, E2), progesterono, testosterono formos ir funkcijos regeneravimo.

Kaip rezultatas, su tinkama mityba, mes galime padėti liaukų, pvz., Kiaušidžių, funkcionavimui. Kaip ir pakankamas vitamino C kiekis gali būti puikus pasirinkimas pakaitinei hormonų terapijai.

Regeneratsiya širdies ląstelės

Ne taip seniai buvo manoma, kad širdis audinių negali būti išieškota. Tačiau eksperimentai rodo, kad tai nėra. Yra medžiagų, vadinamų ne-kardiogeninėmis, kurios padeda regeneruoti širdies audinį. Dėl to šios medžiagos skatina ląstelių, galinčių diferencijuotis į širdies audinį, susidarymą. Šios medžiagos yra resveratrolis (žemės riešutai, pistacijos, vynuogės, mėlynės, spanguolės ir kakava), glutationas (žaliavinėse daržovėse ir vaisiuose, ypač gausūs brokoliai, Briuselio kopūstai, šparagai, paprikos, morkos, svogūnai, avokadai, moliūgai, špinatai, česnakai, pomidorai, greipfrutai, obuoliai, apelsinai, persikai, kriaušės, bananai ir melionai).

Kremzlės, sąnarių ir stuburo regeneracija

Kurkuminas ir resveratrolis pagreitina atsigavimą nuo nugaros pažeidimų. Kitos medžiagos yra spanguolių, glutationo ir melatonino (vyšnių).

Dėl degeneracinių sąnarių ligų yra daug regeneruojančių medžiagų. Ypač galingas: Boswellia, dilgėlių, žuvų taukų, vitamino E, ciberžolės, avokado, ricinos aliejaus, bromelaino, katės nagų.

Mokslininkai: visos priemonės nugyventi daugiau nei 100 metų jau yra! Ką mes darome blogai?

$
0
0

Kaip prailginti gyvenimą? Šis klausimas, panašu, niekada nepraras aktualumo, tvirtina žurnalistas Markhamas Heidas. Manoma, kad ilgiausiai išgyveno prancūzė Jeanne Calment: ji mirė, nugyvenusi 122 metus ir 164 dienas (beje, yra teorija, kad šis rekordas – falsifikacija, kad Jeanne apsimetė jos dukra, siekdama išvengti mokesčio už palikimą). Ilgaamžių vyrų sąraše pirma vieta priklauso japonui Jiroemonui Kimura'ai – jis mirė, sulaukęs 116 metų ir 54 dienų.

Iš gyvų ilgaamžių rekordą gali pasiekti japonė Kane Tanaka (116 metų) ir vokietis Gustavas Gernethas (113 metų). Šimtmetį nugyvenusiųjų vis daugėja. Pavyzdžiui, Japonija ilgaamžiškumą padarė nacionaline strategija: jei maždaug prieš pusšimtį metų šalyje gyveno 327 šimto ar daugiau metų sulaukę žmonės, tai 2017 jų buvo jau 67 824. Tyrimų kompanijos „Youthereum Genetics“ generalinis direktorius J. Deiginas mano, kad vidutinę tikėtiną gyvenimo trukmę apžvelgiamoje ateityje visai realu pratęsti iki 100–105 metų. Bet ar tai riba, ir iš viso – ar tokia riba egzistuoja?

Viršutinė riba

Viena vertus, esame įsitikinę, kad viskas pasaulyje – neišskiriant ir žmogaus gyvenimo – tokią ribą turi. Tai yra, kada nors sutrinka koks nors gyvybiškai svarbus organas ar ląstelių degeneracija tampa nesuderinama su gyvybe. Alberto Einsteino medicinos koledžo mokslininkų atliktas tyrimas (2016 m.) viršutinės ribos egzistavimą patvirtino. Jie nurodo, kad žmonių gyvenimo trukmė nuolat ilgėjo nuo praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio, tačiau dešimtajame šis augimas sustojo.

Tyrėjai optimizmu netrykšta. Dabar šimto metų sulaukusių žmonių daug, tačiau lyginant su praėjusio amžiaus devintuoju dešimtmečiu, jų mirtingumas praktiškai nepakito. Tikimybė užbaigti žemiškąją kelionę daugiau nei šimto metų sulaukusiems 1985-ais metais yra tokia pati, kaip ir dabar, tvirtina vienas iš tyrimo autorių Janas Wijgas. Atsižvelgiant į tai, kad ilgaamžiškumo rekordas laikosi nepakitęs jau porą dešimtmečių, darytina prielaida, kad gyvenimo trukmės lubas jau pasiekėme.

150 metų – ne riba

Tačiau yra ir manančių kitaip. McGillo universiteto (Kanada) biologijos profesorius Siegfriedas Hekimi'is 2017 metais išleido Wijgo tyrimo paneigimą. Hekimis su kolegomis išanalizavo per beveik pusšimtį metų surinktus D. Britanijos, JAV, Japonijos ir Prancūzijos ilgaamžiškumo duomenis – ir padarė išvadą, kad per pastaruosius 50 metų gyvenimo trukmė gerokai pailgėjo, o maksimalus amžius, kurio gali pasiekti žmogus, irgi stabiliai auga. Ir augimo trajektorija dar neišsilygino.

S.Hekimis atsižvelgia į daugiau nei 120 metų sulauksių žmonių gyvenimo sąlygas. Pasak jo, šios sąlygos buvo toli gražu ne tokios komfortiškos, kaip dabar. Atsižvelgiant į nuolatinį vidutinės gyvenimo trukmės augimą daugelyje šalių, galima kone šimtu procentų užtikrintai teigti, kad artimiausioje ateityje žmonės išgyvens 150 metų, tvirtina profesorius. 150 metų riba – beveik išspręstas klausimas.

Mokslininkas pažymi higienos, skiepijimo, patalpų klimato kontrolės pažangą, o taip pat maisto produktų prieinamumą ir saugumą bei mažesnį fizinį stresą sukeliančius darbus. Dabartiniai ilgaamžiai visais šiais pasiekimais pasinaudoti dar nespėjo ar spėjo tik iš dalies. Mums, spėja jis, pasisekė labiau: mes kur kas geriau konroliuojame gyvenamąją aplinką ir sąlygas – tai turėtų prailginti mūsų gyenimo trukmę.

Išeitis – personalizuota medicina

Profesorius neabejoja, kad žmonijai pavyks šią ribą pastumti dar toliau. Iš tiesų mes prie jos nė neprisiartinome, S.Hekimiui antrina Kalifornijos universiteto Berklyje demografijos ir statistikos profesorius Kennethas W. Wachteris – jis buvo vienu iš tyrimo, kuriame dalyvavo 4000 italų ilgamečių, autorių.

K.W. Wachteris mano, jog tokie sudėtingi organizmai kaip žmonės, nebuvo „suprojektuoti“ gyventi ilgiau nei 122 metus (jei J.Calment rezultatas nebuvo falsifikacija). Nesutariama, ar tokią gyvenimo trukmę gali užtikrinti mūsų genetika. K.W. Wachteris su kolegomis tvirtina, kad jų tyrimas, patvirtintas kitų biologų atiktais kitų gyvūnų rūšių tyrimais, byloja, kad šia prasme genetika yra gan lanksti.

Dar mokslininkams pavyko atskleisti gan įdomų fenomeną – „mirtingumo plynaukštę“. Jų darbe sakoma, kad didžiąją gyvenimo dalį didėjanti ir sulaukus 70-80 metų staigiai išauganti mirties rizika, sukakus 105 metams, netikėtai sumažėja. „Mirtingumo plynaukštė“ reiškia, kad pasiekus tokį amžių, mirties rizika sumažėja iki 50% ir tokia išlieka. Gi pats K.W. Wachteris tiki ne tuo, kad žmonės gali gyventi neapibrėžtai ilgai, o tuo, kad DNR pagrindu personalizuota medicina galės gerokai prailginti gyvenimo trukmę ir pagerinti sveiko senėjimo procesą.

Ilgaamžiškumo receptas

Kompromisinį variantą siūlo Pietų Kalifornijos universiteto biologijos mokslų profesorius Walteris Longo. Jis tvirtina, kad JAV gyvenimo trukmė nebedidėja ir gal net trumpėja. Dėl to jis kaltina Amerikoje, o dėl jos įtakos – ir visame pasaulyje, – paplitusį nutukimą. Ilgaamžiais garsėjančiose vietovėse (Okinava, Graikija, Italijos pietūs) dabar žmonės mažiau dėmesio skiria savo gyvensenai ir todėl 100 ar daugiau metų sulaukusiųjų palikuoniai vargu ar gyvens rekordiškai ilgai, tvirtina jis.

Tai yra, iš vienos pusės, medicinos ir technologijų progresas padeda žmonėms kovoti su ligomis ir kitais sunkumais, o iš kitos – žmogus atsipalaiduoja ir nustoja rūpintis savo sveikata, neperima ilgamečių elgesio modelių, nors tai atlikti nėra taip sunku. Kai ką mes darome teisingai, o kai ką – ne, komentuoja W.Longo.

Mokslininko manymu, norint gauti ilgaamžiškumo receptą, reikia ne tik užtikrinti dabartiniams žmonėms didžiausią komfortą, bet ir priversti juos laikytis sveikos gyvensenos (fizinės veiklos ir Viduržemio jūros dietos). Reikia mokytis iš praeities klaidų, vadovautis geriausia patirtimi ir derinti visa tai su mokslo ir klinikiniais duomenimis – taip galima tikėtis vidutinę gyvenimo trukmę prailginti 20 ar net 30 metų. Atsižvelgiant į visą turimą informaciją, šis variantas mums prieinamas jau dabar, tvirtina mokslininkas. Bet jeigu įvyks koks nors mokslo proveržis – kas žino, kiek toli ši riba gali būti pastumta?

Janas Wijgas sutinka, kad mokslo ir technologijų proveržis gali panaikinti visus ginčus apie gyvenimo trukmę ir jos ribas. „XVIII amžiaus pradžioje pasakęs, kad po 300 metų didelėmis mašinomis skraidysime po dangų, – būtum palaikytas bepročiu“, – apibendrino jis.

Gerald / Pixabay.com nuotrauka, rašo lrytas.lt

Gėrimas atkurs kepenų ląsteles vos per 3 dienas!

$
0
0

Šis receptas yra vienas iš efektyviausių būdų atkurti natūralų kepenų stiprumą per 3 dienas!

Kepenyse yra daug gyvybinių funkcijų organizme ir yra kiekvieno medžiagų apykaitos proceso pagrindas. Jis filtruoja kraują, gamina reikiamus kraujo krešėjimo fermentus, dalina riebalus ir išskiria energiją.

  1. Kepenų pažeidimas sumažina svorio mažėjimo procesą, nes riebalų metabolizmas taip pat yra lėtas.
  2. Oda dažnai tampa skausmingu geltonu atspalviu.
  3. Šlapimas gali tapti labai tamsus, tamsesnis už įprastą spalvą, ypač kai jūs negaunate pakankamai vandens.
  4. Išmatos gali atrodyti labai tamsios, storos konsistencijos arba šviesos ir šviesios, arba turi dėmių.
  5. Daugelis žmonių taip pat jaučia nuolatinį nuovargį ir išsekimą.

Gali būti chroniškai pavargęs, ir tai yra aiškus ženklas, kad kepenys kažkas negerai.

Paskutinis ir vienas akivaizdžiausių kepenų sutrikimų simptomų yra pilvo edema, kurią dažnai lydi pilvo skausmas, skrandžio spazmai ir padidėjusi dujų gamyba.

Kadangi skystis kaupiasi pilvo viduje, tai gali apsunkinti kvėpavimą. Jei skystis kaupiasi per daug, jis pradeda daryti spaudimą plaučiams.

Žinomas vėžio rizikos veiksnys yra padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis kraujyje. Nenormalus šios cheminės medžiagos lygis gali sukelti tokias problemas kaip podagra.

Petražolės sumažina šlapimo rūgšties poveikį. Taip pat reguliariai naudojami petražolės diabetui gydyti dėl savo kepenų savybių.

Dėl to, turintis didelį antioksidacinį pajėgumą, jis yra veiksmingas žolė toksinų pašalinimui iš kepenų, sumažinant cukraus kiekį kraujyje ir natrio druskoje. Taip pat sumažėja šlapimo rūgšties ir oksiduotų kepenų fermentų koncentracija, sukelianti audinių pažeidimus diabetikams.

Jie taip pat padidina antioksidanto glutationo kiekį kepenyse. Netgi buvo įrodyta, kad petražolės atstato kepenų audinį po žalos, atsiradusios dėl lėtinių ligų.

Petražolės stimuliuoja tulžies gamybą kepenyse, kuri yra būtina riebalų virškinimui žarnyne. Mišinių trūkumas prisideda prie prastos virškinimo, pernelyg didelio mikrobų augimo ir hormoninių sutrikimų.

Čia yra ingredientų, kurių jums reikia šiam neprilygstam vaistiniam sultims:

  • 6 puodeliai vandens;
  • 1 puodelis pjaustytų petražolių;
  • 1 puodelis kapotų agurkų arba žaliųjų obuolių;
  • 1/3 citrinos šiek;
  • tiek šviežių imbiero šaknų;
  • 1-2 salierų stiebai.

Įdėkite visus ingredientus maišytuvą ir sumaišykite tolygiai.

Norėdami gauti maksimalius rezultatus, gerti 2 puodelius prieš valgį 3 kartus per dieną. Padarykite tai 3 dienas. Ir tada pertrauka 7 dienas ir pakartokite kursą vėl ir vėl.

Gerkite švarų vandenį, todėl padidinsite detoksikacijos poveikį ir taip prisidėsite prie svorio.

Kraujagyslių valymas su česnakais ir citrina. Prevencija insultui

$
0
0

Su amžiumi žmogaus kraujagyslės pradeda prarasti savo lankstumą ir elastingumą. Jei dažnai jaučiate galvos skausmą, spaudimą, dažnai kenčiate nuo peršalimo ir virusinių ligų, reikia imtis veiksmų. Siūlomas receptas, skirtas valyti kraujagysles, pagerinti imunitetą, užkirsti kelią širdies priepuoliui ir insultui.

Yra daug populiarių kraujagyslių valymo receptų, tačiau šiandieninis metodas galbūt yra efektyviausias. Gerai, kad gamta mums suteikia viską, kas reikalinga sveikatai!

Kraujagyslių valymas su česnakais ir citrina

Vienas iš pagrindinių česnako privalumų – gebėjimas užkirsti kelią aterosklerozės vystymuisi, taigi, širdies priepuoliui ir insultui. Česnakai ne tik sukelia organizmo mechanizmą, kaip sumažinti blogo cholesterolio kiekį kraujyje, bet ir padeda ilgą laiką išlaikyti pasiektą rezultatą.

Sudėtis citrinų esančių mineralų, eterinių aliejų, pektinų, organinių rūgščių, flavonoidų, kurie taip pat naudingas laivų būklę.

Ingredientai:

  1. 6 citrinos
  2. 30 skiltelių česnako
  3. 1 litras vandens

Paruošimas ir naudojimas

  1. Citrinų plovimas, česnakai valomi. Sumaišykite paruoštus produktus.
  2. Supilkite masę į keptuvę, įpilkite vandens ir užsidėkite.
  3. Sumaišykite mišinį, bet ne virkite. Atvėsinkite, supilkite produktą į patogų laikymo indą ir įdėkite į šaldytuvą.
  4. Gerkite 50 ml šio gėrimo kasdien 3 savaites. Užimkite savaitę ir pakartokite 3 savaičių kursą. 

Profilaktiniais tikslais toks gydymas yra naudingas 2 kartus per metus.

Gėrimas pagerina kraujotaką, stiprina imuninę sistemą, neleidžia susidaryti navikams. Gėrimas veikia kaip antioksidantas, taip pat stimuliuoja inkstus ir kepenis. Bet, kaip ir visi stiprūs vaistai, jis turi kontraindikacijų, jei sergate tokiomis ligomis: skrandžio opa ir dvylikapirštės žarnos opa, nėštumas, laktacija, epilepsija, alergija bet kuriam komponentui.


Apie netikėtus susitikimus su NSO (2 dalis)

$
0
0

1 dalis

Informacijos apie NSO stebėjimus perdavimui buvo numatyti du kanalai. Pirmasis, įprastinis, buvo naudojamas, kai stebimas reiškinys nesukeldavo karinės dalies veiklos sutrikimų. Jeigu kartu su anomaliu reiškiniu įvykdavo kažkas neįprasto, pavyzdžiui, iš rikiuotės išeidavo technika, informacija apie tokius įvykius pagrindiniam vykdytojui būdavo perduodama skubiai, apeinant visus tarpinius etapus.

Analogiškas stebėjimų medžiagos rinkimas, tiesa, ne tokio didelio mastelio, buvo organizuotas įstaigose, dalyvaujančiose Mokslo akademijos programoje, visų pirma Goskomhidrometo stotyse (aukštesnioji organizacija - Taikomosios geofizikos institutas). „Akademinių“ organizacijų veikloje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas anomalių reiškinių stebėjimo sąlygų ir fizinių vystymosi mechanizmų analizei. Šiam darbui atlikti buvo pakviesti atmosferos fizikos ir plazminės fizikos specialistai, geofizikai, geochemikai, matematikai ir kt. Buvo sukurtos visos prielaidos surinkti pakankamai pilną informaciją apie įvairių anomalių reiškinių stebėjimą, atlikti jos objektyvią analizę ir sukurti adekvačius modelius.

Per 13 metų, kai buvo vykdoma programa, buvo gauta apie 3 tūkstančiai pranešimų apie stebėtus neįprastus reiškinius. Praktiškai visi jie buvo išanalizuoti ir identifikuoti. Didžioji jų dalis priskiriama taip vadinamam masiniam stebėjimui, kai vieną ir tą patį reiškinį aprašė daug nepriklausomų liudininkų. Kalbėti apie masinį stebėjimą galima, kai apie vieną ir tą patį epizodą yra 7-10 pranešimų. Atskirais atvejais, priklausomai nuo oro sąlygų, anomalaus reiškinio laiko ir kitų priežasčių, buvo 50 ir daugiau atskirų liudininkų pranešimų. Tokiu būdu, per projekto vykdymo laiką buvo užregistruota truputį virš 300 įvykių, kurie buvo klasifikuoti kaip neįprasti ar anomalūs. Nedidelis reiškinių, užfiksuotų kaip anomalūs, skaičius gali būti paaiškinamas tuo, kad renkant informaciją stebėjimo vietose buvo iš karto atliekamas gana kvalifikuotas patikrinimas, todėl daugelis pranešimų toliau net nebuvo nagrinėjami.

Įdomu tai, kad iš karinių dalinių, aptarnaujančių bandymų poligonus arba esančių arti jų, pranešimų apie pastebėtus NSO praktiškai nebuvo gauta. Akivaizdu, kad ši aplinkybė susijusi su tuo, kad efektai, atsirandantys karinės technikos bandymų ir eksperimentų metu, specialistas yra gerai žinomi, tačiau su šiais reikalais nesusidūrusiems žmonėms jie kelia sumišimą ir yra laikomi anomaliais.

anomalūs reiškiniai, nso, Ufologija, ssrs

Praktiškai visi naktiniai NSO stebėjimo atvejai vienareikšmiškai buvo identifikuoti kaip efektai, susiję su kosminių raketų paleidimu ar aviacinės ar kosminės technikos bandymais. Toks identifikavimas apėmė neįprastų efektų stebėjimo laiko sutapimo su atitinkamo bandymo vykdymo laiku nustatymą, galimos reiškinio vietos koreliaciją su techninių sistemų funkcionavimo rajonais ir stebimų reiškinių atitikimą techninės įrangos veikimui. Reikia pažymėti, kad vykdant kosminės raketinės technikos paleidimą lydintys efektai gali būti matomi dideliu atstumu (tūkstančiai kilometrų) nuo starto vietos, kas yra susiję su įvairiais raketų variklių darbo režimais ir kosminių aparatų variklių įjungimu orbitos koregavimui.

Pagrindinis šios klasės reiškinių pasireiškimo mechanizmas susijęs su saulės šviesos sklaida dujų ir dulkių debesyje, kurį sudaro kuro degimo produktai. Pačios palankiausios sąlygos stebėti tokius efektus yra prietemoje, kai raketa skrenda Saulės apšviestoje srityje, o stebėtojas yra toje Žemės vietoje, kur jau yra naktis. Priklausomai nuo raketos skrydžio aukščio, raketų konstrukcijos, kuro sudedamųjų dalių ir kitų faktorių, raketos paliekamo dujų ir dulkių debesies konfigūracija ir dydis gali kisti plačiame diapazone. Galima pasakyti, kad kai kuriais atvejais charakteringo raketos paliekamo pėdsako skersmuo gali siekti net kelis šimtus kilometrų. Nieko keisto, kad neįprastas matomas vaizdas, galimybė stebėti reiškinį didžiulėje teritorijoje, nes jis vyksta didesniame nei 100 km aukštyje, garso efektų nebuvimas ir t. t., neparengtam stebėtojui sukelia nustebimą.

Iš pačių įdomiausių raketų efektų pirmiausia reikia pažymėti garsųjį Petrozavodsko reiškinį, kurį sukėlė dirbtinio Žemės palydovo „Kosmos-955“ paleidimas iš Plesecko kosmodromo.

Keli papildomi efektai, lydėję Petrozavodsko reiškinį, buvo susiję su nesėkmingu balistinės raketos paleidimu, kuris praktiškai tuo pačiu metu buvo atliekamas tame pačiame rajone.

1980 metais naktį iš birželio 14 į 15 dieną didžiulėje Europinėje Rusijos dalyje daug liudininkų matė dirižablio formos objektą. Šį efektą sukėlė dirbtinio Žemės palydovo „Kosmos-1188“ paleidimas iš Plesecko kosmodromo. Praėjus maždaug valandai tas pats palydovas paliko pėdsaką visai kitame mūsų planetos regione - virš Pietų Amerikos. Rusijoje buvo matomas pagrindinio raketos-nešėjo variklio paliktas pėdsakas, o pietų Amerikoje - debesis, susidaręs dėl raketos-nešėjo greitinančiojo bloko variklio darbo, iškeliant palydovą į darbinę orbitą. Panašūs reiškiniai buvo stebimi 1981 m. gegužės 15 d. - dirbtinio Žemės palydovo „Meteor-2“ paleidimas, 1982 m. rugpjūčio 28 d. - „Molnija-l“ paleidimas, 1984 m. liepos 3 d.-„Kosmos-1581“ paleidimas. Kai kuriais atvejais anomalūs reiškiniai buvo stebimi tuo metu, kai buvo paleidžiami ne palydovai, o balistinės raketos - iš paleidimo įrangos, esančios tiek sausumoje, tiek jūroje. Beje, panašūs reiškiniai ne kartą buvo matomi Kanarų salose, kai iš amerikiečių povandeninių laivų buvo atliekami raketų bandymai.

Antroji pagal reikšmingumą reiškinių, kuriuos liudininkai priima kaip NSO, klasė visiškai atitinką „skraidančio objekto“ terminą. Tiesa, reikia padaryti nedidelę pastabą: objektai yra ne tiek skraidantys, kiek plaukiojantys ar dreifuojantys atmosferoje. Šiai reiškinių klasei priskiriami efektai, susiję su balionų paleidimu.

Įvairių atmosferos sluoksnių tyrimui ir reguliarių meteorologinių tyrimų atlikimui visame pasaulyje nuolat naudojami zondai. Jų guminio apvalkalo skersmuo ant žemės yra apie 2 m, o prie zondų prikabinami matavimo prietaisai. Zondai gali pakilti iki 30 km aukščio, kur jų skersmuo padidėja beveik iki 10 m. Šie meteorologiniai zondai leidžiami reguliariai, jų skrydžio atstumas paprastai neviršija 10-15 km nuo meteorologinės stoties, todėl jie, pastebėti danguje, nekelia nesusipratimo. Tačiau kartais įvyksta nepaprasti dalykai.

1982 m. birželio 3 d. į šalies priešlėktuvinės gynybos komandinį punktą iš pulko, dislokuoto netoli Čitos miesto Užbaikalėje, atėjo skubus pranešimas, kuriame buvo informuojama, kad lėktuvas, patruliuojantis šalia sienos su Kinija, maždaug 17 km aukštyje pastebėjo neįprastą rutulio formos objektą, pasirengė jį atakuoti, tačiau tuo metu objektas netikėtai dingo. Pranešime buvo pabrėžiama, kad pastebėtas rutulio formos objektas negali būti meteorologiniu zondu, nes jie kariams yra gerai žinomi, jie yra mažesnio dydžio, nei stebėtas objektas, ir niekada nepakyla į tokį aukštį. Kadangi tame rajone, kur iš lėktuvo buvo pastebėtas rutulys, nėra jokių gyvenamųjų objektų, išskyrus pasienio užkardas ir meteorologinę stotį, patikrinimą buvo nuspręsta pradėti nuo pastarosios. Buvo paskambinta stoties viršininkui. Pokalbio metu paaiškėjo, kad zondo paleidimo laikas sutampa su tuo laiku, kai lėktuvas pastebėjo nežinomą objektą, o paleisto zondo guminis apvalkalas buvo tvirtesnis nei įprastai, todėl zondas pakilo keliais kilometrais aukščiau. Paskutinis aukštis, kuris buvo gautas iš prie zondo prikabintų prietaisų, rodė 16 km.

Analogiškas įvykis 1982 m. rugsėjo 13 d. nutiko priešlėktuvinės gynybos aviacijos pulke, dislokuotame Čiukčijos pusiasalyje. Lėktuvas Anadyrio įlankos rajone dideliame aukštyje pastebėjo nežinomą rutulio formos objektą, kuris staiga dingo. Skirtumas nuo prieš tai aprašyto atvejo buvo tai, kad meteorologai nežinojo, į kokį aukštį pakilo jų paleistas zondas, nes prietaisai išėjo iš rikiuotės vos tik pakilus. Negalima atmesti tikimybės, kad abu šie meteorologiniai zondai buvo iš vienos partijos ir turėjo stipresnį, nei įprasta, apvalkalą. Sprendžiant pagal šiuos epizodus netgi patyrę pilotai nėra apdrausti nuo klaidų, įvertinant stebimų objektų dydį, atstumą iki jų ir juos identifikuojant su konkrečiais reiškiniais.

Moksliniams tyrimams viršutiniuose atmosferos sluoksniuose naudojami ne zondai, o balionai, kurie gana ilgai gali dreifuoti didesniame kaip 40 km aukštyje. 1970 m. buvo pasiektas tokio baliono skrydžio rekordas - daugiau kaip keturi metai. Per tą laiką aerostatas maždaug 35 km aukštyje mūsų planetą apskrido daugiau kaip 100 kartų.

Be įprastinės sferinės, o tiksliau - lašo, formos balionų dar yra naudojami tetraedro formos balionai -taisyklingos piramidės formos. 1977 m. kino filmo Estijoje filmavimo metu pastebėtas toks oro balionas tarp liudininkų sukėlė tikrą sąmyšį. Kartais naudojami cilindro formos apvalkalai arba dvigubi, kurie dideliame aukštyje įgyja „lėlės“ išvaizdą.

Tetraedro formos balionų paviršiaus plotas gali siekti 150 tūkst. m2, kas atitinka apie 110 m ilgio kraštinę. Dar įspūdingesnio yra sferiniai balionai, kurių paviršiaus plotas siekia 500 tūkst. m2, o skersmuo - iki 150 m. Lengva įsitikinti, kad netgi vidutinio dydžio balionas, stebint apie 100 km atstumu, matomas kaip 2 kampinių minučių objektas (apie 1/15 Mėnulio per pilnatį skersmens). Pranešimų apie tokius NSO yra mažiau nei apie efektus, kuriuos sukelia kylančios raketos, ir sudaro 10-12 proc.

Per 13 metų, kai buvo vykdoma valstybinė anomalių reiškinių tyrimo programa, tik keletą kartų teko imtis skubaus tyrimo, siekiant išsiaiškinti NSO stebėjimo aplinkybes ir galimą jų poveikį karinių dalinių veiklai. Visais atvejais pranešimai apie NSO pagrindiniam vykdytojui buvo siunčiami ne įprastu paštu, o skubiems pranešimams nustatyta tvarka, t. y. nedelsiant ir informuojant aukščiausią karinę vadovybę. Štai keletas tokių įvykių.

Pirmasis toks įvykis buvo 1983 m. spalio 5 d. vienoje strateginės paskirties raketinių pajėgų divizijoje, dislokuotoje netoli Chmelnickio miesto Ukrainoje. Tą dieną nuo 18 iki 22 valandos daugelis divizijoje tarnaujančių karių ir jų šeimų nariai (iki 50 žmonių) tapo neįprasto reiškinio liudininkais. Šiaurėje danguje gana aukštai virš horizonto linijos kelioms minutėms pasirodydavo, išnykdavo ir po to vėl pasirodydavo ryškiai šviečiantys objektai, savo forma primenantys dirižablius. Kai kurie liudininkai tvirtino, jog ant objektų matė tamsias dėmes, panašias į langus, iš kurių kartais į žemę nusidriekdavo lanko formos šviesos srautai. Šis įvykis, nors ir atrodę nepaprastai įspūdingai, nebūtų tapęs skubaus pranešimo į Maskvą priežastimi, jeigu ne viena aplinkybė. Stebint šį reiškinį divizijos komandinio punkto valdymo skyde užsidegė signalinė lemputė, informuojanti apie gedimą raketų paleidimo sistemoje.

Po kelių dešimčių sekundžių lemputė užgeso, tačiau abejonės dėl sugedusios aparatūros išliko. Esant tokiai situacijai divizijos vadas priėmė sprendimą apie trumpalaikį divizijos komandinio punkto aparatūros gedimą skubiai informuoti Generalinį štabą, susiedamas gedimą su danguje virš divizijos dislokavimo vietos pasirodžiusiais neįprastais šviečiančiais objektais.

Generalinio štabo viršininkas, susipažinęs su pranešimu, įsakė skubiai į įvykio vietą išsiųsti specialią komisiją, įtraukiant į jos sudėtį specialistus, užsiimančius anomalių reiškinių tyrimu. Komisija darbą pradėjo spalio 6 dienos ryte ir jau po dviejų valandų išsiaiškino, ką raketinių pajėgų kariai matė praėjusios dienos vakare. Liudininkų apklausa leido nustatyti kryptį (praktiškai tiesiai į šiaurę nuo divizijos dislokavimo vietos), kuria buvo matomas keistas reiškinys. Pirmuoju rimtu potencialiu NSO šaltiniu šia kryptimi pasirodė besąs 20-osios oro armijos aviacijos poligonas Polesėje (Baltarusija), maždaug 400 km nuo stebėjimo vietos.

Buvo išsiųsta užklausa į karinių oro pajėgų komandinį punktą. Iš gauto atsakymo paaiškėjo, jog tuo metu, kai buvo stebimi anomalūs šviesos reiškiniai, buvo vykdomi mokymai, kurių metu iš lėktuvų buvo mėtomos aviacinės šviečiančios bombos, o po to mėtomos įprastinės bombos, panaudojant optinius taikiklius. Šviečiančios bombos iš lėktuvų buvo išmetamos maždaug 10 km aukštyje, po to jos leisdavosi parašiutais, 5-7 minutes apšviesdamos gana nemažą teritoriją. Būtent šiuos šviesos efektus danguje virš aviacijos poligono Baltarusijoje matė raketinės divizijos kariai 400 km į pietus.

Mokymai, panaudojant šviečiančias bombas, poligone Baltarusijoje buvo vykdomi po keletą kartų kiekvienais metais, tačiau tik 1982 m. spalio 5 d. šie efektai buvo matomi dideliu atstumu nuo poligono. Stebėtojams horizonto linija virš poligono ėjo daugiau kaip 12 km aukštyje, tad visa aviacinių šviečiančių bombų judėjimo trajektorija ir su tuo susiję šviesos reiškiniai vyko žemiau horizonto. Ši aplinkybė rodo, kad esant tam tikroms sąlygoms, kurios, ko gero, labai retai susidaro, atmosferoje galima stebėti super refrakcijos reiškinį. Belieka pridurti, kad gedimas komandinio punkto valdymo skydo aparatūroje su stebimu reiškiniu neturėjo nieko bendro, išskyrus tai, kad atsitiktinai sutapo laikas. Būtent šis sutapimas ir pasitarnavo tam, kad šis įvykis būtų skubiai ištirtas.

Kitas epizodas sąlyginai apjungia keletą lėktuvų, kurių bazė buvo Borisoglebsko aviacijos mazgo (Voronežo sritis) aerodromuose, avarijų, įvykusių 1984-1987 metais. Nagrinėjant su šiomis avarijomis susijusias aplinkybes buvo pastebėtas vienas dėsningumas - kai kuriais atvejais avarinių skrydžių zonose buvo nežinomas objektas, matomas aerodromų radiolokacinėse stotyse ir vizualiai matomas kai kurių pilotų iš savo lėktuvo kabinos. Borisoglebsko karinės aviacijos mokyklos, kurios daugiausia lėktuvų patyrė avarijas, direktorius paprašė į avarijų priežasčių tyrimo komisiją įtraukti specialistus, susipažinusius su NSO problema. Kadangi iki šiol nėra vieningos nuomonės apie tai, kokį vaidmenį avarijose suvaidino paslaptingi objektai, stebimi skrydžių zonoje, šie įvykiai laikomi neidentifikuotais.

Jau apžvelgėme dvi NSO atsiradimo priežastis - aukštai pakylantys meteorologiniai zondai ir balionai bei raketų paleidimas. Šie efektai paaiškina didžiąją dalį stebimų anomalių reiškinių (daugiau kaip 90 proc.). Be abejo, šie pasiūlyti modeliai nėra vieninteliai galimi, todėl negalima dėti lygybės ženklo tarp daugumos stebėtų keistų reiškinių ir visų galimų mechanizmų. Siekiant sukurti pakankamai aiškų vaizdą reikia sukurti hipotezes, tokias pat įvairiapusiškas, kaip ir patys anomalūs reiškiniai.

Atlikto darbo rezultatai parodė, kad didžioji dauguma reiškinių, kurie juos matantiems liudininkams atrodo kaip anomalūs, turi visiškai konkretų paaiškinimą. Dažniausiai jie susiję su žmonijos technine veikla, smarkiai besivystančia pastaraisiais dešimtmečiais, arba su retai pasitaikančiais gamtos reiškiniais. Vienu svarbiausiu rezultatu reikia laikyti ne daugumos stebėtų reiškinių identifikavimą ir netgi ne jų vystymosi fizinių modelių sukūrimą, nors iš šia kryptimi buvo gauti ypač įdomūs rezultatai. Įdomiausia tai, kad priešingai daugybei aprašymų, surinktų ufologų kolekcijose, apie įvairaus lygio kontaktus su ateiviais iš kitų planetų, projekto metu, nors ir buvo panaudotas milžiniškas armijos ir civilinių organizacijų stebėjimo potencialas, nebuvo užfiksuota nė vieno pranešimo apie NSO nusileidimą, apie kontaktus su NSO pilotais, apie žmones, pagrobtus NSO. Gali būti, kad dėl kažkokių priežasčių SSRS teritorija 13 metų buvo uždara ateivių iš kitų planetų vizitams, arba hipotezė apie nežemiškąją NSO kilmę yra neteisinga. Bet kuris rimtas NSO problemos tyrinėtojas turi atkreipti dėmesį į šį rezultatą.

Tačiau iki šių dienų žiniasklaidoje vis pasirodo pranešimai apie kontaktus su NSO. Štai pavyzdys: 2013 m. liepos 19 d. Didžiosios Britanijos oro erdvėje įvyko eilinis gana įdomus nutikimas. Kai lėktuvas „Airbus A320“, kuriuo skrido 150 keleivių, buvo 10350 m aukštyje maždaug 36 km atstumu į vakarus nuo Heathrow oro uosto, ekipažo vadas per kabinos langą pastebėjo neatpažintą skraidantį objektą. NSO skrido priešpriešiais lėktuvui tame pačiame aukštyje, gal kiek aukščiau priekinio kabinos lango. Kaip teigia vadas, objektas buvo panašus į regbio kamuolį, sidabro spalvos ir, panašu, buvo pagamintas iš metalo. Lakūnui susidarė įspūdis, kad lėktuvo susidūrimas su NSO neišvengiamas, nes laiko atlikti manevrą nebebuvo.

Tik pačiu paskutiniu momentu, likus akimirkai iki numatomo susidūrimo, nežinomas objektas pakilo į viršų ir prasilenkė su laineriu, būdamas keliomis pėdomis aukščiau jo. Iš karto po šio įvykio lėktuvo vadas perspėjimo apie susidūrimą sistemoje TCAS paprašė informacijos apie šalia skrendančius objektus, tačiau tokios informacijos nebuvo. Jis paaiškino situaciją Oro judėjimo valdybai, po to buvo nuspręsta parengti ataskaitą. Šio incidento tyrimas yra publikuotas Airprox valdybos ataskaitoje Nr. 2013086.

Buvo keliamos versijos, kad NSO galėjo būti meteorologinis zondas, helio pripildytas balionas, saulės spindulių atšvaitai. Tačiau nustatyti galimą neatpažinto objekto atsiradimo priežastį nustatyti nepavyko. Šis įvykis buvo klasifikuotas kaip neįvertinamas (D kategorija). Nežiūrint į turimus duomenis, šio NSO kilmė taip ir nebuvo nustatyta.

Puikios galimybės pašalinti iš žarnyno toksinus

$
0
0

Net jei jūs vedate sveiką gyvenimo būdą, nesuardyti maisto produktai gali kauptis jūsų organizme. Be to, bloga ekologija taip pat prisideda prie toksinų kaupimosi organizme.

Gydytojai rekomenduoja valyti organizmą, kad padėtų žarnynui. Kaip tai padaryti?

Čia yra 3 būdai, kaip atsikratyti organizmo toksinų:

1) Gėrimas, pagamintas iš imbiero šaknies, citrinos ir obuolių sulčių.

žarnynas, toksinai, žarnyno valymas, receptai, sveikatos patarimai

Imbiero šaknis stimuliuoja medžiagų apykaitą, mažina vidurių pūtimą ir vidurių užkietėjimą. Šis produktas yra naudingas daugeliui organų ir sistemų. Jis turėtų būti suvartojamas kiekvieną dieną.

Citrinos yra daug vitamino C, turi antioksidacinių savybių. Kartu su šiltu vandeniu jie suteikia apsvaiginimo efektą – sumažina pilvo pūtimą, mažina rėmenį ir padidina rūgštingumą.

Obuoliai yra nepakeičiamo pluošto šaltinis, kuris yra gyvybiškai svarbus geram virškinimui. Pluoštas sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, padeda stabilizuoti ir išlaikyti normalų cukraus kiekį.

Jos dėka maisto produktai dvitaškyje ilgą laiką nestabilėja, o maistinės medžiagos iš maisto yra visiškai absorbuojamos. Be obuolių, galite įtraukti į kasdienį maistą ir obuolių sultis su plaušiena.

Unikalus gėrimas, kuris suteiks jums lengvumo ir energijo visai dienai.

Jums reikės:

  • 1/2 puodelio obuolių sulčių (su plaušiena);
  • 2 šaukštai. l šviežios citrinos sultčių;
  • 1 šaukštelis imbiero sultčių;
  • 1/2 šaukštelio jūros druskos;
  • 1/2 puodelio filtruoto vandens (šiltas).

Sudėkite visas sudedamąsias dalis į gilų ąsotį arba indelį ir gerai sumaišykite. Kiekvieną rytą išgerkite po vieną stiklinę ant tuščiu skrandžio.

žarnynas, toksinai, žarnyno valymas, receptai, sveikatos patarimai

Prieš naudodami receptus, gydymo metodus ar vaistus, nepamirškite pasitarti su gydytoju.

2) Šiltas vanduo.

Jis padeda pagerinti virškinimo sistemos veikimą. Ajurvedoje manoma, kad toks vanduo greičiausiai virškinamas organizme. Valymas virintu vandeniu padeda atsikratyti artrito, aterosklerozės, lėtinio vidurių užkietėjimo.

Naudojant virinto vandens, galite normalizuoti svorį, švelniai ir palaipsniui pašalinti akmenis ir smėlį iš inkstų, tulžies pūslės ir kepenų ir pagerinti odos būklę.

3) Trumpalaikis nevalgymas.

Labai naudinga pasninkauti, bent kartą per savaitę. Pasninkavimo metu sukauptos organizme kenksmingos medžiagos pašalinamos iš organizmo. Pasninkas stiprina kūno gyvybingumą, padeda susidoroti su ligomis, mažina skrandžio tūrį.

24–36 val. Gydymo metu nevartokite nieko, išskyrus gryną vandenį. Vandens kiekis, kurį galite naudoti nevalgius, yra griežtai individualus.

Štai keletas papildomų būdų, kaip išvalyti kūną:

1) Išgerkite sausą raudoną vyną. Tiesiog žinokite, kada sustoti! Šis gėrimas pagreitina medžiagų apykaitą, skatina virškinimą, padeda normalizuoti miegą, virškina sudėtingus maisto produktus, pašalina iš užteršto miesto esančius toksinus arba cigaretes.

Stiklinė raudonojo vyno susiduria su dienos metu patirtu stresu geriau nei bet kuris vaistas.

2) Pasidarykite žaliąja arbata. Ji pašalina kenksmingas medžiagas iš organizmo, valo inkstus. Žaliosios arbatos gerinimas yra puiki daugelio ligų prevencija.

Tai naudinga gerti kelis kartus per dieną, bet jūs turite užvirinti geros kokybės žaliosios arbatos, tik ši arbata turi gydomųjų savybių.

Gyvenkime sveikai. Tarkite riebalams: „Taip“

$
0
0

Vadinamieji „gerieji“ riebalai - polinesočiosios riebalų rūgštys, kurių esama aliejuose (pvz., kukurūzų, sojų, dažinių dygminų ir kt.), - gali didinti vėžio riziką, o gyvūniniai riebalai saugo ir padeda išvengti širdies ligų, osteoporozės ir net vėžio. Du plataus masto tyrimai liudija, kad asmenys, kurie reguliariai vartoja daug sočiųjų riebalų, serga mažiau nei tie, kurių maisto racione gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių ir angliavandenių.1 Tačiau reikia vengti transriebalų rūgščių, kurios susidaro kietinant (hidrinant) augalinius riebalus - papildant aliejų vandeniliu, kad šis pasidarytų kietas kambario temperatūroje. Tyrėjų nuomone, transriebalų rūgštys susijusios su padidėjusia širdies ligų ir insulto rizika.2

riebalai, mityba, cholesterolis, alternatyva, sveikata, riebalų nauda

Šių derėtų vengti!

Produktai, kuriuose gali būti sukietintųjų riebalų

Margarinas. Beveik visada jame būna sukietintųjų riebalų (t. y. hidrintų aliejų), tačiau galimos ir išimtys. Alternatyva - sviestas.

Bulvių traškučiai ir krekeriai. Net tada, kai gamintojas teigia, jog produkte esama itin mažai riebalų, jame vis tiek gali būti sukietintųjų riebalų. Alternatyva - skrudinta duonelė.

Patiekalai, kurie gaminami greitojo maitinimo restoranuose, pvz., gruzdintos bulvytės ir aliejuje virta višta. Dažniausiai jiems gaminti naudojami sukietintieji aliejai. Alternatyva - namų gaminimo bulvės ir višta.

Sufasuoti užkandžiai - sausainiai, spurgos, bandelės, pyragai. Juose neretai būna ne tik sukietintųjų riebalų, bet ir kitų maisto priedų, kurie kenkia sveikatai. Alternatyva - riešutai, bananai, obuoliai.

Kukurūzų spragėsiai. Dažnai jie papildomi riebalais ir skonio bei kvapo stiprikliais, kuriuose esama transriebalų rūgščių. Alternatyva - ekologiški kukurūzų spragėsių grūdai be papildomų skonių ir aliejų, kuriuos turite pasigaminti namie patys.

Šaldyta pica. (ir kiti iki galo nepagaminti šaldyti duonos gaminiai). Tai dar vienas produktas, kuriam gaminti naudojami sukietintieji riebalai. Alternatyva - šviežia, namie gaminama pica.

Tarkite riebalams: „Taip“

Kai tik išgirstame žodį „riebalai", iškart pagalvojame ir imame jaudintis dėl cholesterolio. Cholesterolis mūsų laikais yra pasidaręs kone keiksmažodis, nors be jo žmogaus organizmas iš viso negali funkcionuoti. Jis labai svarbus nervų sistemos ir smegenų veiklai. Kiekviena nervų ląstelė padengta mielino apvalkalu, kuris, panašiai kaip izoliacijos sluoksnis apie elektros laidus, saugo ir dar maitina nervų ląstelę. Mieline yra 20 proc. cholesterolio. Jei mielino sluoksnis pradeda irti ir nesiformuoja iš naujo, žmogui išsivysto išsėtinė skleroze. Kaip tik todėl asmenys, kurių gyvenimo kokybę gadina ši degeneracine liga, turėtų vartoti gyvūninius riebalus ir produktus, kuriuose gausu cholesterolio.

riebalai, mityba, cholesterolis, alternatyva, sveikata

Cholesterolis itin svarbus ir gerai atminčiai, nes jis įsitraukia į nervų ląstelių signalų perdavimo mechanizmus (nervų ląstelių sujungimo vietose -sinapsėse). Kaip tik todėl žmonių, kurie vartoja medikamentus cholesterolio koncentracijai kraulyje mažinti, atmintis ima prastėti. Taigi, pvz., egzaminų metu į valgiaraštį derėtų papildomai įtraukti gerųjų riebalų ir produktų, kuriuose gausu cholesterolio: menkių kepenų taukų, lašinių, sviesto, kiaušinių trynių, ikrų ir kt.

Su cholesterolio stygiumi organizme taip pat siejamas emocinis nestabilumas ir elgesio problemos.

Žinant, kiek daug svarbių funkcijų žmogaus organizme atlieka riebalai, neįmanoma įsivaizduoti, kad racionas galėtų būti visavertis be jų. Gyvūnų ir paukščių riebalai (įskaitant sviestą) - tai žmogaus organizmui reikalingi, sveiki sotieji riebalai. Nesotiej riebalai, kurių esama žuvų taukuose, riešutų ir sėklų aliejuose, tiekia omega riebalų rūgščių.

Be to, sveiki riebalai yra kokosų, palmių, alyvuogių (Extro Virgin) aliejai ir avokadai.

Su maistu tegalime gauti vos iki 15 proc. reikiamo cholesterolio. Likusieji 85 proc. sintetinami organizme. Jei vartojame produktus, kuriuose gausu cholesterolio, organizmas turi sintetinti jo mažiau, o jei maitinamės per liesai, kūnas pats stengiasi kompensuoti trūkstamą cholesterolio koncentraciją.

Žmonių sveikata pradėjo sparčiai blogėti kaip tik nuo tada, kai suklestėjo maisto pramonė, kai viskas, kas natūralu, staiga pasidarė nesveika, o produktai, kurių mūsų protėviai valgydavo šimtus metų, ėmė kenkti sveikatai. Blogais padarė ir gyvūninius riebalus, ir sviestą, pieną bei grietinę, kuriuose gausu riebalų, ir net saulę. Galbūt kaip tik todėl žmonės turi lėtinį vitamino D deficitą. Šis vitaminas dėl saules poveikio formuojasi odoje iš organizme esančio cholesterolio. Autorius: Silvija Abele

Am J Clin Nutr, 2004; 80:1175-84, J Intern Med, 2005; 258:153-65
J Am Coll Nutr, 1996; 15:325-39

Gyvenkime sveikai. Venkite kviečių

$
0
0

Daugeliui asmenų šis gana neseniai į žmonijos racioną įdiegtas produktas kelia sveikatos problemų daugiausia dėl to, kad kviečiai genetiškai modifikuojami. Kiekviename grūde esama kviečių daigų agliutinino, kurio nedidelis kiekis gali slopinti nervų augimo faktorių, o šis savo ruožtu yra svarbus sveikiems neuronams.1 Agliutininas gali sukelti endokrininės sistemos veiklos sutrikimų, reumatinį artritą, opas, nejautrumą insulinui, inkstų ir virškinimo problemų.2 Agliutininas taip pat gali sukelti ląstelių žūtį 3 bei lėtinį uždegimą. Saugesnė alternatyva - kiti grūdiniai augalai, kurie yra itin tolimi kviečių giminaičiai, pvz., ryžiai, kukurūzai, soros, indiškos soros, sorgai, Jobo ašarių grūdai (lot. coix lacryma-jobi, angl. Jobs tears). Kita galimybė - valgyti grikių, burnočių ir bolivinių balandų.

fodmap, kviečiai, insekticidai, augalai, agliutininas

Kas iš tikrųjų skatina alergiją?

Modernūs kviečiai apdorojami įvairiomis cheminėmis medžiagomis, įskaitant šias:

  • fungicidais ir insekticidais kviečių sėklos;
  • įvairiais insekticidais, herbicidais ir fungicidais, pvz., disulfotonu (Di-Syston) augimo metu;
  • augimo reguliatoriais, kuriais spartinamas dygimas ir didinama augalo jėga; ūkininkai naudoja natūralius ar sintetinius hormonus, pvz., Cycocel;
  • papildomais insekticidais, kai grūdai laikomi talpyklose;
  • apsauginėmis priemonėmis, pvz., chlorpirifoso metilu (kristalinis organofosfatų insekticidas) ir piretrinais (natūralūs insekticidai, išskiriami iš astrinių šeimos augalų skaistenių), kurių būna ir ant grūdų paviršiaus, ir giliai juose, skirtais apsaugoti nuo vabzdžių;
  • metilbromidu (dezinfekcijai), aliuminio fosfidu ir magnio fosfidu laikant grūdus bei apdorojant.

fodmap, kviečiai, insekticidai, augalai, agliutininas

Be to, kviečiai dažnai perkaitinami (dėl to denatūruojami ir neretai iškepami baltymai), būna veikiami galingų malimo procesų, siekiant pašalinti gemalus ir sėlenas (o tai tos grūdo dalys, kuriose daugiausia maisto medžiagų), kurie naudojami gyvūnų pašarams.

Patarimas, kasdieniam naudojimui

Kad grūdiniai augalai pasidarytų lengviau virškinami, prieš gamindami mirkykite juos!

Iš grūdų pagamintuose produktuose dar rasite tešlos gerinimo priemonių ir konservantų, iš dalies hidrintų aliejų, toksiškų sojų miltų, cheminių konservantų, kuriais produktai papildomi siekiant, kad jų galiojimo terminas būtų ilgesnis nei kelios dienos (tai laikas, kai jie imtų gesti, jei nebūtų niekuo papildyti).

fodmap, kviečiai, insekticidai, augalai, agliutininas

Gali paaštrinti virškinimo problemas

Kviečiai teikia daugiausia FODMAP Vakarų šalių gyventoiams.4 FODMAP - tai fermentuojamų angliavandenių grupė, kurie jautriems žmonėms paaštrina skrandžio ir žarnyno ligų simptomus (F - fermentuojami, O - oligosacharidai, D - disacharidai, M - monosacharidai, P - polioliai = FODMAP). Taip yra tik todėl, kad jų produktų vartojama labai daug, o ne todėl, kad kviečiuose būtų daugiausia minėtų angliavandenių. Iš tikrųjų juose (pagal svorį) esama beveik mažiausiai FODMAP, palyginti su kitais produktais.

Vis dėlto ir kviečiams galima rasti alternatyvą, kurioje mažiau FODMAP, - tokie yra, pvz., rudieji ryžiai, grikiai, soros, kukurūzai, avižiniai dribsniai, bolivinės balandos ir tapijokos.5 Autorius: Eva Kataja

  1. Scand J Gastroenterol, 2010; 45:1197-202
  2. BMJ, 1999; 318:1023-4
  3. Toxicol In Vitro, 2004; 18:821-7
  4. Eur J Clin Nutr, 2011 m. kovas; 65(3):402-8
  5. J Hum Nutr Diet, 2011 m. balandis; 24(2):154-76

Barouzo urvo paslaptis

$
0
0

1982 metų balandžio mėnesį amerikiečių speleologas Raselas Barouzas (Russell Burroughs) viename Ilinojaus valstijos slėnyje, atsitiktinai užlipo ant akmens plokštės, kuri beveik visa buvo sulindusi į žemę. Po akimirkos vyras jau kybojo virš po kojomis atsivėrusio labai gilaus plyšio. tik puiki reakcija padėjo speleologui išskėsti alkūnes ir atsiremti į plyšio kraštus, kai po kojomis esanti plokštė nugarmėjo į bedugnę.

Barouzas išsiropštė lauk ir dar kartą pažvelgė j plyšį. Jis pamatė, kad sienos išpieštos keistais ženklais ir figūromis. Vėlesnių tyrinėjimų slėnyje metu speleologas aptiko dar vieną įėjimą į požeminę ertmę ir per keletą savaičių sugebėjo jį išvalyti. Tai, ką Barouzas pamatė viduje, viršijo netgi pačius drąsiausius lūkesčius. Jis aptiko sudėtingą urvų ir tunelių sistemą, sienos ir grindys buvo tiesiog visos išpieštos paslaptingais piešiniais ir ženklais. (paranormal.lt)

Barouzo urvo paslaptis

Barouzas urvu ėjo tolyn metras po metro. Kelyje aptiko ne vieną uždarytą įėjimą akmeninėje sienoje. Galiausiai vyras nusprendė vieną įėjimą atidaryti. Tai buvo nelengvas uždavinys, tačiau kai akmeninės durys kiek pasislinko, jam į nosį tvoskė puvimo kvapas. Tai buvo laidojimo kamera. Ant didelės akmens plokštės gulėjo žmogaus skeletas, o šalia jo -kirviai, iečių antgaliai ir daug kitokių metalinių daiktų.

Kai pavyko padidinti angą, Barouzas pats įėjo į laidojimo kamerą. Kišeninio žibintuvėlio spindulys apšvietė vario ir bronzos gaminius, molinius indus ir dailius aukso papuošimus.

„Pagrindinė kapavietė“

Po kiek laiko speleologas atidarė dar vieną kriptą. Joje aptiko moters ir dviejų vaikų palaikus. Gali būti, kad visi trys buvo paaukoti. Tai aiškiai rodė ant kaulų likę sužeidimų pėdsakai. 1987 metais Barouzas atidarė dar vieną kapavietę, kurią vėliau pavadino „Pagrindine kapaviete“. Įėjimas į ją buvo uždengtas didžiuliu akmens disku, kurio paviršiuje buvo matomi kažkokie ženklai. Kai speleologui pavyko įveikti šią kliūtį, jis pateko į didelę patalpą. Joje stovėjo didžiulis akmens sarkofagas, aplink kurį buvo senoviniai ginklai, žmonių ir gyvūnų statulos. Pasinaudodamas laužtuvu Barouzas nustūmė sarkofago dangtį. Viduje pasirodė besąs dar vienas sarkofagas - gryno aukso. Auksiniame sarkofage buvo į drobę susukta mumija. Vyras pastebėjo, kad tai buvo ne indėnas. Mumijos veido bruožai labiau buvo būdingi negridų rasės atstovui: plokščia nosis, toli viena nuo kitos nutolusios akys ir storos lūpos. Vargais negalais uždaręs įėjimą į kapavietę disku Barouzas pakilo į viršų.

akmens plokštės, archeologija, Barouzo urvas

Tarp slaptumo ir viešumo

Praėjus kiek laiko po atradimo speleologas nusprendė apie urvus pranešti mokslininkams. Jį kankino abejonės: ar jis apie savo atradimą turi informuoti valstybines institucijas ir įgaliojimus perduoti nepažįstamiems specialistams? O gal geriau pačiam surinkti patikimų žmonių komandą ir su ja dirbti? Barouzas taip pat baiminosi, kad visuomenei sužinojus apie aptiktus auksinius daiktus, į urvą patrauks lobių ieškotojai, tikėdamiesi nesunkiai praturtėti. Negalima atmesti prielaidos, kad išsaugoti urvo radimo vietos paslaptį jis turėjo ir savų interesų. Kad ir kaip ten buvo, Raselas Barouzas apie savo radinį informavo tik keletą žmonių ir ėmė siųsti ekspertams atskirus senovės meistrų apdirbtus akmenis ar jų nuotraukas. Ilgą laiką iš visus ateidavo nepaguodžiantis atsakymas. Kadangi vaizdai neatitiko nė vienos žinomos istorinės schemos, rašto nebuvo galima iššifruoti, o piešiniai priminė šiuolaikinius, visi šie radiniai buvo paskelbti falsifikacija. Barouzas ir toliau atkakliai atsisakė nurodyti, kur būtent yra tas urvas ir, kai kartais teigiama, netgi susprogdino įėjimą į jį.

akmens plokštės, archeologija, Barouzo urvas

akmens plokštės, archeologija, Barouzo urvas

Nuo 1985 iki 1995 metų ne viena mokslinė organizacija kreipėsi į Raselą Barouzą, prašydama nurodyti urvo buvimo vietą ir siūlydama jame atlikti profesionalius archeologinius tyrimus. Tačiau vyras kiekvieną kartą rasdavo priežastį atsisakyti. Tuo pačiu metu speleologas pats perpiešė ir aprašė daugybę akmenų su piešiniais, taip pat įvairius auksinius artefaktus. Vėliau daugelio jų nuotraukos buvo publikuotos dviejose Barouzo išleistose knygose apie paslaptingąjį urvą. Pirmasis iš žurnalistų ir tyrinėtojų, sutikęs parašyti apie sensacingą radinį, buvo šveicaras Liukas Biurginas (Lukas Būrgin), kuris tuo metu rengė spaudai savo naują knygą „Mėnulio žybsniai. Užmiršti moksliniai atradimai“. Barouzas jam suteikė detalią grafinę medžiagą. Kaip vėliau išsireiškė pats Biurginas, netrukus jis suprato, kokį širšių lizdą pajudino.

Kova už tiesą

Po to, kai Biurgino knyga buvo išleista, tarp amerikiečių mokslininkų kilo aštri diskusija. Vieni atkakliai tvirtino, kad urvas tikrai yra realus, o kiti lygiai taip pat atkakliai tai neigė. Džimas Vaitolas (Jim Whittall) iš Senovės gyvenviečių tyrimo centro Long Hile, pavyzdžiui, įrodinėjo, kad visa tai yra gudriai suręsta apgavystė. Kai kurie specialistai teigė, jog daugelis akmenų iš urvo įtartinai primena kitus akmenis, anksčiau aptiktus įvairiose pasaulio dalyse.

Džina Hant (Jean Hunt) iš Luizianos teigė visiškai priešingai: „Esu įsitikinusi, kad Barouzo aprašyta urvų sistema tikrai egzistuota. Mano įsitikinimas paremtas dviem momentais.

Pirma, tai pateiktų artefaktų kiekis, antra - jų kokybė. Man atrodo mažai įtikėtina, kad kažkas per tokį trumpą laiką sugebėtų pagaminti tiek falsifikatų“.

Ne vieną straipsnį, kuriuose gynė radinių autentiškumą, parašė buvęs inžinierius ir matininkas Džeimsas Šercas (James Scherz), kuris vadovavo Senovės kasinėjimų draugijai. Senovės astronautų draugijos įkūrėjui daktarui Džinui Filipsui (Gene Phillips) pokalbis su Raselu Barouzu, kurį pavadino tikru tyrinėtoju, padarė teigiamą įspūdį. Amerikos kultūrų tyrimo instituto įkūrėjas ir prezidentas Džozefas Manas (Joseph B. Mann) pareiškė: „Aš manau, kad žmonės, esantys Barouzo aptiktame urve, - tai Saulės karaliai, palaidoti kartu su savo žmonomis, vaikais, ginklais ir maisto atsargomis. Visa tai reikalinga jų pomirtinei kelionei. Šie mirtingieji pusdieviai buvo palikuonys tų nemirtingų nežemiškų būtybių, kurios vieną kartą atskrido į Žemę ugnies kamuoliais, čia gyveno kurį laiką ir atliko tikslines genetines manipuliacijas. Jie perdavė tokiu būdu atsiradusiems palikuonims žinias, kurios turėjo būti išsaugotos ir perduodamos iš kartos į kartą. Jie išmokė palikuonis gydyti ligas, statyti laivus, namus... Palikdami Žemę jie pažadėjo kada nors sugrįžti“.

Per skandalus - mokslinės išvados

Kartais aistros dėl Barouzo aptikto urvo taip įsisiūbuodavo, kad visa tai priminė bulvarinį skandalą. XX amžiaus paskutiniajame dešimtmetyje didžioji dalis straipsnių apie urvą buvo spausdinama žurnale „Senoji Amerika“, kurio redaktoriumi buvo Frenkas Kolenas (Frank Collen). Iš oponentų jis sulaukė kaltinimų nacistine praeitimi, po to - ryšiais su žydų ekstremistinėmis organizacijomis, dar vėliau - homoseksualumu. Visa tai puikiai iliustruoja apie mokslinių diskusijų lygį anapus Atlanto vandenyno. Liukas Biurginas ėmė tvirtinti, kad Raselas Barouzas perlydė dalį rasto aukso, po to jį pardavė, o iš šios aferos uždirbtus 15 milijonų dolerių saugo Šveicarijos bankuose. JAV buvo tvirtinama, kad kalbama gal net apie 60 milijonų dolerių. Buvo skelbiama prielaida, kad Barouzo aptiktame urve XIX amžiuje rinkdavosi slapta „Aukso rato riterių“ draugija, kurios nariai ir padarė visus šiuos stilizuotus pagal senovę daiktus. Su Didžiosios Britanijos izraelitų ordinu susijęs dvasininkas Arnoldas Miurėjus (Arnold Murray) iš Arkanzaso džiugiai tvirtino: radiniai urve patvirtina, kad dešimtis šiaurinių izraelitų genčių tolimoje senovėje apsigyveno ne tik Didžiojoje Britanijoje, tačiau ir dalyje Šiaurės Amerikos.

Gali būti, kad labiausiai įtikinamą ir suprantamą hipotezę apie artefaktų iš Barouzo urvo kilmę iškėlė Filipas Kopensas (Philip Coppens). Jis pažymėjo, kad Ilinojuje gyvenantys indėnai turi legendą: jų žemėse yra palaidotas kažkoks valdovas, kuris gimė ne Amerikoje. Kopensas šį legendinį valdovą sieja su Romai priklausiusios Mauritanijos provincijos valdovu Džuba II, kuris valdė I amžiaus viduryje. Yra tiksliai žinoma, kad Džuba II savo mauzoliejui Tipaze (dabartinė Alžyro teritorija) buvo užsakęs auksinį sarkofagą. Romos valdžia ėmė įtarinėti Mauritanijos valdovą išdavyste, todėl jam teko bėgti iš savo šalies. Kaip mano Kopensas, Džuba II su didele palyda praplaukė pro Azorų salas ir vėliau pasiekė Ameriką. Gal Kopensas ir teisus?

Viewing all 10239 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>